• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jaka kasa fiskalna sprawdzi się w warsztacie samochodowym?

pckf-jaka-kasa-fiskalna-sprawdzi-sie-w-warsztacie-samochodowymCoraz więcej przedsiębiorców, prowadzących działalność handlową, zostaje objętych obowiązkiem rejestrowania sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej. Tak też się stało w przypadku osób świadczących usługi dotyczące naprawy i konserwacji samochodów osobowych. Charakter tego typu branży wymaga użycia technologii sprzedaży wyposażonej w odpowiednie cechy i funkcje. Co powinna mieć w sobie kasa fiskalna wykorzystywana w warsztacie samochodowym?

Sprzedaż zgodna z przepisami
Jeszcze nie tak dawno konieczność posiadania kasy fiskalnej w warsztacie samochodowym następowała dopiero przy przekroczeniu rocznego obrotu w wysokości 20 000 zł. Jednak na mocy Rozporządzenia Ministra Finansów z 4 listopada 2014 roku, branża ta, podobnie jak wiele innych, została objęta bezwzględnym obowiązkiem ewidencji obrotu i podatków należnych z wykorzystaniem urządzenia fiskalnego. Niespełnienie tego warunku może spotkać się z przykrymi konsekwencjami w postaci wysokiej kary, nałożonej przez organy skarbowe.

Zatem nie warto ryzykować – tym bardziej, że posiadanie kasy nie musi od razu oznaczać dużego wydatku. Po pierwsze, obecny rynek technologii sprzedaży oferuje bogaty wybór rozwiązań, także tych niedrogich. Po drugie, prawidłowa realizacja procedur instalacyjnych upoważnia do skorzystania z ulgi, dotyczącej zakupu urządzenia fiskalnego. Zwrot może wynosić nawet 90% zapłaconej kwoty (jednak nie więcej, niż 700 zł), co w przypadku niektórych modeli potrafi skutkować uzyskaniem kasy praktycznie za darmo.

Jaki rodzaj działalności, taki typ kasy fiskalnej
Jak już wspomnieliśmy, w dzisiejszych czasach istnieje wiele modeli kas fiskalnych, różniących się między sobą wysokością parametrów, liczbą i rodzajem dostępnych funkcji, rozwiązaniami konstrukcyjnymi, a także ceną. Nasze urządzenie powinno być ściśle dopasowane do charakteru działalności, odpowiadać na jej zapotrzebowania. Często warsztat samochodowy oznacza trudniejsze warunki pracy. Wygodnym rozwiązaniem w takim przypadku wydają się kasy mobilne, czyli lekkie, nieduże i ergonomiczne, łatwe do przeniesienia lub schowania. Warto również, aby za tymi atutami szła duża wydajność akumulatora i opcja zasilania przy użyciu ładowarki samochodowej.

Przede wszystkim jednak, wybrane urządzenie powinno odznaczać się dużą wytrzymałością. Dobrym przykładem jest model Elzab K10, charakteryzująca się solidną i trwałą konstrukcją. Kasa posiada nowoczesny, intuicyjny w obsłudze panel dotykowy, łączący w sobie wyświetlacz i klawiaturę. Jego cecha szczególna to wysoka odporność na zarysowania, zabrudzenia i wilgoć. Co więcej, we wnętrzu dwukomponentowej obudowy znajduje się twardy ABS, skutecznie chroniący podzespoły przed niespodziewanymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Jednak mobilna kasa K10 nie tylko jest wytrzymała na niekorzystne działania, ale również im zapobiega. Warstwa antypoślizgowego elastomeru, pokrywająca obudowę, sprawia, że urządzenie pewnie leży w dłoniach oraz zapewnia komfort obsługi w momencie, gdy znajduje się na konkretnej płaszczyźnie. Dzięki tym rozwiązaniom kasa umożliwia korzystanie z niej w specyficznych warunkach pracy przez kolejne lata.
Więcej o kasie fiskalnej Elzab K10 dowiesz się tutaj.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter