• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Gadżety i niezbędne akcesoria motocyklisty

W ostatnim czasie ze względu na zmianę prawa możemy zobaczyć zdecydowanie więcej motocykli na naszych ulicach. Każdy doświadczony motocyklista wie, że jazda jednośladem nie obędzie się bez podstawowych akcesoriów. Ponadto, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo na drogach, ochronić nasz motocykl oraz nieco wyróżnić się w tłumie można zdecydować się także na kilka gadżetów.

Na pierwszym miejscu – bezpieczeństwo i ochrona
Na początku warto przyjrzeć się najbardziej użytecznym akcesoriom, dzięki którym będziemy w stanie zwiększyć własne bezpieczeństwo, a także innych na drodze.
Według wielu badań najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji jest najechanie na pojazd. Kierowcom, a przede wszystkim motocyklistom zaleca się tzw. pompowanie hamulcami (mignięcie światłami), dzięki czemu staną się lepiej widoczni podczas hamowania. Z pomocą przychodzi nam moduł świetlnej sygnalizacji hamowania, który wyręcza nas w tym zadaniu. Niby proste rozwiązanie, ale zawsze mamy pewność, że inni kierowcy wiedzą o naszym hamowaniu.
Wielokrotnie zdarza się, że parkujemy motocykl lub skuter w miejscu gdzie nie ma odpowiedniej ochrony i w takim wypadku powinniśmy zainwestować w specjalną blokadę. W ofercie sklepów znajdziemy najprostsze blokady tarczy hamulcowej, ale także nieco bardziej rozbudowane z wbudowanym alarmem.

Obecnie istnieje wiele świetnych akcesoriów oraz gadżetów przeznaczonych dla motocyklistów. Z jednej strony pozwolą nam zwiększyć nasze bezpieczeństwo na drogach, ale również wpłyną na komfort jazdy.” – powiedział specjalista salonu Honda Plaza.

Dla niedoświadczonych motocyklistów, ale także tych szukających dodatkowego zabezpieczenia bardzo dobrą inwestycją będą crash pady lub gmole. Dzięki temu ograniczymy uszkodzenia motocyklu po upadku. Jest to bardzo opłacalna inwestycja, ponieważ naprawa naszego jednośladu po upadku będzie zdecydowanie droższa niż zakup gmoli lub crash padów.

Użyteczne gadżety i akcesoria
To co z pewnością jest jednym z najważniejszych elementów każdego motocyklisty to z pewnością jego ubiór. Wygląd to jedno, ale priorytetowy podczas jazdy powinien być komfort. W tym wypadku warto zakupić bieliznę termoaktywną, która będzie pomocna zarówno w zimne jak i ciepłe dni.
Jeżeli chodzi zaś o gadżety to w ostatnim czasie bardzo popularne są interkomy oraz specjalne kamery montowane na motocykle. Jeżeli chodzi o interkomy jest to idealna opcja dla wszystkich, którzy często podróżują w grupach. Do wyboru mamy szeroką gamę produktów. W tym momencie te najbardziej innowacyjne pozwalają nam równoczesną rozmowę i słuchanie muzyki, zintegrowanie interkomu ze smartfonem, a także automatyczne dostosowywanie głośności do warunków oraz głosowe przyjmowanie lub odrzucanie połączeń.
Możemy zaopatrzyć się również w specjalną kamerę sportową. Może nam służyć w dwojaki sposób. Z jednej strony będziemy mogli rejestrować nasze motocyklowe eskapady, co pozwoli nam na stworzenie ciekawych materiałów wideo. Bardziej użyteczną funkcją jest rejestrowanie potencjalnych wypadków lub kolizji, co z kolei pozwoli nam na przedstawienie dowodów uniewinniających nas w danym zdarzeniu.
Gadżetów i akcesoriów motocyklowo-skuterowych jest bardzo wiele. Część z nich ma charakter wyłącznie rozrywkowy, ale jak widać wiele z nich pozwoli nam zwiększyć bezpieczeństwo oraz ochronić nasz sprzęt. Priorytetowe jest jednak zachowanie rozsądku na drogach, bez którego nawet najbardziej nowoczesny sprzęt nie pomoże nam w uniknięciu kolizji.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter