• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Na czym polega proces zmiękczania wody?

Twarda woda wpływa niekorzystnie na wiele aspektów naszego życia. Osadzanie się kamienia wewnątrz urządzeń, wysuszanie skóry oraz szybkie niszczenie się tkanin podczas prania powodują, że codzienne czynności stają się bardziej uciążliwe. Oprócz tego, użytkownicy są zmuszeni ponosić wyższe koszty gotowania, sprzątania, a nawet kąpieli.

Podwyższone koszty codziennych czynności
Skład twardej wody powoduje powstawanie kamienia. Osiada on na ściankach oraz na dnie czajnika elektrycznego. Sprawia to, że urządzenie potrzebuje do działania znacznie większej ilości energii. Co więcej, użytkownik jest zmuszony wykorzystać większą ilość detergentów w celu wyczyszczenia sprzętu. Kamień działa równie szkodliwie na inne urządzenia, takie jak pralka czy ekspres do kawy. Cały proces prowadzi do szybszego zużywania się maszyn i często powoduje usterki. Nawet podczas mycia podłogi, musimy zużywać więcej płynów czyszczących, gdyż twarda woda pozostawia delikatne, białe nacieki na nawierzchni. Codzienna kąpiel w nieodpowiednio zmiękczonej wodzie sprawia natomiast, że nasza skóra staje się szorstka, a włosy zostają wysuszone. Wymaga to stosowania odpowiednich balsamów do ciała czy olejków do włosów. Aby poznać stan wody, do której mamy dostęp, możemy zwrócić się do dostawcy. Innym sposobem jest skorzystanie z informacji zawartych na stronie internetowej lokalnych wodociągów. W przypadku korzystania z własnego źródła, zaleca się wykonanie testu kropelkowego lub oddanie próbki cieczy do laboratorium.

Zmiękczanie wody
Aby woda, do której mamy dostęp, wpływała korzystnie na codzienne czynności, należy ją odpowiednio zmiękczyć. W tym celu stosuje się specjalne filtry i zmiękczacze. Niewłaściwa ciecz charakteryzuje się wysoką zawartością związków magnezu i wapnia. Rozwiązanie problemu jest zatem proste, należy zastąpić szkodliwe substancje tymi właściwymi. Oferowane przez Global Water zmiękczacze wychwytują niepożądane cząsteczki i zastępują je jonami sodowymi. Proces ten zachodzi podczas przepływu cieczy przez odpowiedni wkład filtra. Cały zabieg nie powoduje żadnych negatywnych zmian w chemicznym składzie wody. Rodzaj zmiękczacza jest oczywiście zależny od miejsca jego zastosowania. Urządzenie zainstalowane w domu będzie się różniło od tego, używanego do celów przemysłowych. Odpowiedni sprzęt zagwarantuje ciągły monitoring przepływu wody, dostosowanie czasu i częstotliwości regeneracji do indywidualnych potrzeb użytkownika, niski koszt eksploatacji oraz bardzo małe straty ciśnienia. Często stosuje się również inną metodę zmiękczania. Polega ona na zastosowaniu filtrów membranowych które przygotowują wodę bezpośrednio do spożycia. Tego typu rozwiązania są polecane dla mieszkańców bloków oraz wszędzie tam, gdzie nie możemy uzdatnić wody w całym budynku.

Global Water umożliwia nam skorzystanie ze sklepu internetowego. Umożliwia to komfortowe zakupy i oszczędność czasu. Należy jednak pamiętać, że zmiękczacz wody powinien być odpowiednio dopasowany do zapotrzebowania użytkownika. Z tego powodu, warto konsultować się ze specjalistą przed dokonaniem zakupu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter