• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Czy epilacja laserowa jest bolesna?

Epilacja laserowa to innowacyjny zabieg, pozwalający pozbyć się niechcianego owłosienia. Wokół niego krąży wiele mitów, jednak jedno jest pewne – cieszy się on niezwykle wysoką skutecznością. Coraz więcej kobiet decyduje się właśnie na tę metodę, by móc cieszyć się gładką i przyjemną w dotyku skórą. W artykule wyjaśniamy, czy zabieg ten jest bolesny i bezpieczny.

  • Czy epilacja laserowa jest bolesnym zabiegiem?
  • Depilacja laserowa a skuteczność zabiegu
  • Epilacja – czy jest bezpieczna?

Czy epilacja laserowa jest bolesnym zabiegiem?

Osoby, które zastanawiają się nad epilacją laserową, często obawiają się bólu związanego z zabiegiem. Czy słusznie? Jest to kwestia mocno indywidualna – w dużej mierze zależy od kombinacji włosów i melaniny. Osoby o ciemniejszej karnacji mają jej więcej niż osoby blade. Ból może być większy w przypadku osób o ciemniejszych i gęstszych włoskach. To jednak nie wszystko – znaczenie ma tutaj również próg odczuwania bólu przez daną osobę. Dla jednej osoby epilacja laserowa może być całkowicie bezbolesna, a dla drugiej – nie. Ból może być również zależy od partii ciała.

Wiele kobiet opisuje zabieg laserowy jako uczucie dyskomfortu, pieczenie bądź szczypanie. Niektóre porównują go również do depilacji depilatorem, a inne – do wyrywania brwi pęsetą. Wrażliwe osoby mogą zdecydować się na znieczulenie, dzięki któremu epilacja nie będzie nieprzyjemnym doświadczeniem.

Depilacja laserowa a skuteczność zabiegu

Odpowiedzieliśmy już na pytanie czy depilacja laserowa jest bolesna, możemy więc przejść do skuteczności zabiegu. Epilacja laserowa uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod długotrwałego usuwania owłosienia. Aby jednak uzyskać pożądane efekty, należy przeprowadzić serię, która składa się z około 4-8 zabiegów depilacji. Ilość potrzebnych zabiegów uzależniona jest od wielu czynników, w tym m.in. indywidualnych predyspozycji. Zabieg jest skuteczny tylko w pierwszej fazie wzrostu włosów, a jak wiadomo – włosy rosną w różnym tempie. Z tego też powodu pojedynczy zabieg depilacji laserowej pozwala usunąć tylko 20-30% włosów, a seria zabiegów – nawet 99%.

W kwestii skuteczności znaczenie ma także wybór odpowiedniego lasera. Podobnie jest również z technologią. Aby sprzęt został odpowiednio dobrany, ważne jest, by zgłosić się do specjalisty, który posiada odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę.

Epilacja – czy jest bezpieczna?

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, pod warunkiem, że wykonuje go wykwalifikowana osoba przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Jest to bezinwazyjna metoda, jednak nie tylko lekarz musi pamiętać o odpowiednich zasadach, ale także sam pacjent. Musi zastosować się do wszelkich zaleceń dotyczących przygotowania, jak i postępowania po zabiegu. Przede wszystkim przed, jak i po zabiegu należy zrezygnować z opalania się (zarówno na słońcu, jak i w solarium) oraz ze stosowania samoopalaczy i balsamów brązujących. Ponadto należy zrezygnować z wszelkich leków i ziół światłouczulających oraz leków hormonalnych. Przed zabiegiem, nie można stosować peelingów oraz zabiegów złuszczających skórę. Epilacja laserowa podrażnia tkanki znajdujące się wokół mieszka włosowego, dlatego też skóra może być zaczerwieniona po zabiegu. Należy traktować ją delikatnie i być ostrożnym. Jeżeli zabieg dotyczył pach, należy zrezygnować z dezodorantów i antyperspirantów. Lekarz powinien polecić krem bądź maść, którą należy smarować skórę przez określony czas po zabiegu.

Jeśli myślisz, że epilacja laserowa jest odpowiednim dla Ciebie zabiegiem, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa oraz umów się na wizytę konsultacyjną!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter