• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Co zegarek mówi o mężczyźnie?

Modern watch on a businessman’s wrist

Zegarek to niezwykle ważny dodatek – a w przypadku mężczyzn o tyle szczególny, że przeważnie jest to jedyny rodzaj biżuterii jaki noszą. Można wręcz powiedzieć, że noszony na ręku czasomierz określa jego charakter i upodobania. Panowie najczęściej noszą ten sam zegarek każdego dnia, więc na pewno jest to dodatek, który wybrali bardzo świadomie, dopasowując go do swojego stylu życia.

Klasyczny zegarek

Zegarek w klasycznym stylu jest minimalistyczny, maksymalnie prosty i elegancki. Zazwyczaj ma analogową, okrągłą kopertę ze skórzanym paskiem lub metalową bransoletą. Mężczyzna, który na co dzień nosi taki czasomierz posiada go głównie ze względów praktycznych. Drugorzędną sprawą są dla niego obecnie panujące trendy. Można stwierdzić, że taki mężczyzna jest zdecydowany i  ceni sobie kontrolę nad ważnymi rzeczami w jego życiu, a w kontaktach międzyludzkich jest bezpośredni i tego samego oczekuje od innych ludzi.

Luksusowy czasomierz

Panowie, którzy decydują się na zakup drogiego, luksusowego zegarka z reguły chcą w ten sposób zaznaczyć swoją pozycję społeczną. Takie modele są często wybierane przez prezesów, dyrektorów czy polityków. Wielu uważa, że w środowisku biznesowym drogi zegarek jest elementem obowiązkowym, ponieważ w ten sposób można zasygnalizować, że warto z takim człowiekiem robić interesy. Oczywiście są też mężczyźni, którzy kupują drogi czasomierz tylko dlatego, że ich na niego stać. Z reguły jednak tacy panowie są świadomi swojej pozycji społecznej, a wartościowy zegarek tylko to akcentuje.

Sportowy model

Tutaj sprawa jest oczywista – sportowe egzemplarze najczęściej noszą mężczyźni, dla których sport jest istotną częścią życia. Taki czasomierz bardzo często pełni dla nich funkcję praktyczną. Dzięki dodatkowym funkcjom, takim jak liczenie kroków, wskaźnik tętna czy stoper, może być to przydatne akcesorium podczas różnego rodzaju treningów. Tego typu modele noszą zarówno początkujący, jak i doświadczeni sportowcy. Ubierając taki zegarek mężczyzna pokazuje, że aktywność fizyczna jest dla niego bardzo ważna na co dzień.

Duży i ozdobny egzemplarz

Jeżeli mężczyzna ma na nadgarstku bardzo rzucający się w oczy czasomierz, ozdobiony przeróżnymi dodatkami, z ciekawymi funkcjami i z dużą tarczą – przypuszczalnie chce w ten sposób podkreślić swoją indywidualność i zainteresowanie najnowszymi trendami. Zapewne jest to fan nowych technologii i interesującego designu, który jest otwarty na nowe rozwiązania i lubi eksperymentować. Często jednak zdarza się, że mężczyzna noszący taki czasomierz nie korzysta nawet z dodatkowych funkcji, a jest to dla niego jedynie modny i estetyczny gadżet.

Brak jakiegokolwiek zegarka

Również brakiem czasomierza mężczyzna może powiedzieć coś o sobie. Najczęściej będzie to człowiek, który nie lubi żadnych ograniczeń, a w tym konkretnym przypadku nie chce blokować się nawet upływającym czasem. Często jest to mężczyzna kreatywny, z artystyczną duszą, który nie przepada za trzymaniem się sztywno ustalonych zasad.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter