• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Chcesz rzucić palenie? Poznaj najlepsze metody

Palenie już dawno stało się niemodne. Nieprzyjemny zapach, negatywne zmiany w wyglądzie zewnętrznym, problemy zdrowotne i zniekształcenie zmysłów węchu i smaku to tylko niektóre z konsekwencji nałogu. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak szybko można się uzależnić. Obecnie pojawia się coraz więcej sposobów na rzucenie palenia. Pierwszym krokiem do sukcesu jest wola palacza. Nie wystarczy ona jednak, aby przestać sięgać po papierosa. Uzależniony musi pomagać sobie różnymi preparatami.

Dlaczego palimy papierosy
Z reguły wytłumaczeniem palaczy jest stresująca praca czy sama przyjemność, którą daje papieros. Podczas gdy kiedyś to głównie mężczyźni wpadali w nikotynową pułapkę, wynaleziony niedawno mentolowy smak zachęcił do palenia również kobiety. Okazuje się, że smakowe produkty są jeszcze bardziej szkodliwe niż te tradycyjne. Problem uzależnienia stał się coraz bardziej popularny. Z tego powodu specjaliści opracowują coraz to nowsze metody walki z nałogiem. Allen Carr EasyWay jest obecnie popularnym programem stosowanym w 100 klinikach w 50 różnych krajach na świecie. Sam twórca systemu był czynnym palaczem przez ponad 30 lat i wielokrotnie próbował to zmienić. Wreszcie odkrył skuteczny sposób, co spowodowało, że założył swoją klinikę. Najczęściej podczas leczenia pacjenci uzyskują informacje o licznych przeciwwskazaniach. Jest to bezskuteczny sposób. Wiemy bowiem, że wyliczenia strat finansowych, kampanie reklamowe i slogany znajdujące się na opakowaniach nie wpływają w żaden sposób na naszą psychikę. Allen Carr koncentruje się na tym, dlaczego potrzebna nam nikotyna. Nałogowcy boją się, że nie poradzą sobie i już zawsze będą odczuwali tęsknotę za papierosem. Nie chcą rezygnować z codziennej przyjemności i wsparcia w stresujących sytuacjach. Należy jednak zwrócić uwagę na pewien istotny szczegół. Osoby palące nie są przecież mniej zestresowane czy bardziej zadowolone z życia niż ludzie niepalący. Leczeni podczas terapii zdają sobie sprawę, że rzucając, nic nie tracą, nie rezygnują z niczego przyjemnego. To wszystko sprawia, że uzależniony nie potrzebuje nawet odrobiny silnej woli, a cały proces nie staje się walką, a źródłem satysfakcji.

Cały problem leży w psychice
Dlaczego uważa się, że papierosy pomagają nam w walce ze stresem? To, że nikotyna uspokaja jest jedynie złudzeniem. Podczas zaciągania się bierzemy głębokie wdechy i to one pomagają odzyskać spokój. Jest mnóstwo branż, które wymagają od kadry pracy pod presją czasu, a jednak nie wszyscy zatrudnieni palą papierosy. Stres nie jest zatem żadną wymówką. Często również zdarza się, że ludzie tłumaczą, że palą tylko okazyjnie, tylko na imprezie, albo tylko podczas picia piwa. Nie zdają sobie jednak sprawy, że w taki sposób również można się szybko uzależnić. Jeśli jednak palacz zechce zerwać z nałogiem, dzisiaj ma szansę skorzystać ze skutecznej metody i uwolnić się od papierosa.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter