• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Przyczepy kempingowe – dla kogo? Sprawdź, czy także dla Ciebie

Przyczepy kempingowe od kilku lat przeżywają renesans popularności. Oczywiście nastąpiło to na fali gwałtownego wzrostu zainteresowania karawaningiem. Ta forma urlopowania czy spędzania weekendów uchodzi za idealną propozycję dla osób ceniących sobie swobodę, bliskość natury, chcących odkrywać nowe miejsca i nie martwić się kwestią noclegu. Jeśli od pewnego czasu rozważasz zakup przyczepy kempingowej, to na dobry początek sprawdź, czy rzeczywiście jest to propozycja dla Ciebie. W naszym artykule wyjaśniamy, komu szczególnie można rekomendować posiadanie własnej przyczepy.

Właścicielom odpowiedniego samochodu

Zacznijmy od najbardziej prozaicznej, a jednak dość często pomijanej kwestii. Musimy pamiętać, że nie każde auto nadaje się do holowania przyczepy kempingowej. Decyduje o tym przede wszystkim DMC ciągniętej przyczepy – tę informację można znaleźć w dowodzie rejestracyjnym samochodu.

Jeśli okaże się, że pojazd jest przystosowany do holowania przyczepy o DMC np. tylko 750 kilogramów, to raczej sugerujemy pomyśleć o zmianie samochodu – owszem, na rynku są tak lekkie przyczepy, ale oferują one małą ilość miejsca i nie będą odpowiednie dla np. 5-osobowej rodziny.

Osobną kwestią jest moc silnika oraz jego elastyczność. Do holowania przyczepy kempingowej zdecydowanie najlepiej nadają się auta z turbodoładowanymi jednostkami wysokoprężnymi, ewentualnie z mocnymi silnikami benzynowymi o dużej pojemności. Mała jednostka wolnossąca może mieć już spore problemy z napędzaniem ciężkiego zestawu, przez co podróż – zwłaszcza w regionach górskich – będzie męcząca i długa.

Osobom, które już spróbowały karawaningu

Podstawowa zasada brzmi: zakup przyczepy kempingowej, zwłaszcza fabrycznie nowej, powinien zostać poprzedzony jej wypożyczeniem. Jeśli wcześniej nie próbowaliście karawaningu, a kierowca nigdy nie holował przyczepy, to radzimy zacząć od niezobowiązujących testów. Nie ma pewności, że taka forma podróżowania w ogóle przypadnie Wam do gustu.

Jeśli natomiast w przeszłości spróbowaliście już karawaningu i jazdy z przyczepą kempingową, cała rodzina była zachwycona i wiecie, że będziecie kontynuować tę przygodę, to zakup przyczepy jak najbardziej ma sens – również ekonomiczny (zwłaszcza w przypadku częstych wyjazdów).

Fanom zwiedzania

Podstawowym dylematem osób zakochanych w karawaningu jest to, czy lepiej wybrać przyczepę kempingową czy kamper. Ta pierwsza opcja jest polecana w sytuacji, gdy preferujecie kempingi, a jednocześnie chcecie dużo zwiedzać podczas pobytu w danym miejscu.

W takim przypadku wystarczy wypiąć przyczepę z haka, ustawić ją na parceli i cieszyć się dostępnością samochodu osobowego, którym można łatwo i wygodnie dotrzeć do najważniejszych zabytków, dojechać na plażę itd. Kamperem jest to jednak bardziej problematyczne.

Osobom planującym dużo podróżować z przyczepą

Jeśli masz aktywną rodzinę, która nie lubi siedzieć w domu i nawet jesienią czy zimą szukacie okazji do jakiegoś krótkiego wyjazdu, to zakup przyczepy kempingowej może być strzałem w dziesiątkę. Posiadanie własnej przyczepy niejako zmotywuje Was do tego, aby jak najczęściej zapinać ją do samochodu i ruszyć przed siebie.

Co ważne, współczesne przyczepy kempingowe są w pełni przystosowane do podróżowania z nimi zimą – wystarczy wybrać model z tzw. pakietem zimowym, który obejmuje m.in. podgrzewanie zbiornika na wodę czystą i szarą. Ogrzewanie gazowe i/lub elektryczne to natomiast standard.

Gdzie zacząć poszukiwania przyczepy kempingowej?

Boom na przyczepy kempingowe i kampery nie przemija, dlatego musisz się liczyć z tym, że trzeba będzie poświęcić trochę czasu na znalezienie naprawdę dobrej oferty – największy problem jest z dostępnością przyczep „od ręki”.

Jeśli chcesz mieć możliwie jak największy wybór i nie kupować tego, co sprzedawca akurat ma w salonie czy na placu, to sprawdź ofertę Hymer Poznań – jednego z największych w Polsce salonów przyczep kempingowych.

Hymer Poznań oferuje przyczepy o różnych długościach, DMC i rozkładach, nawet z siedmioma miejscami do spania. Niezależnie od tego, jaki posiadasz holownik, eksperci salonu dopasują odpowiednią przyczepę do Twoich potrzeb.

Z pełną ofertą przyczep kempingowych Hymer Poznań zapoznasz się na stronie https://hymerpoznan.pl/buerstner/przyczepy-campingowe/.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter