• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Profesjonalizm za kierownicą

Doskonalenie własnych umiejętności zawsze było w dobrym tonie. Jednak, aby dobrze wypaść w towarzystwie, nie wystarczy już wspomnieć o intensywnym kursie nauki języka. Dzisiaj dobrze jest zabłysnąć udziałem w kursie niebanalnym – takim, który nie tylko będzie się wyróżniał swoją dziedziną, ale również faktycznie poprawi nasze umiejętności. Strzałem w dziesiątkę może okazać się profesjonalny kurs doskonalący technikę jazdy.

[ad#Google Adsense-1]

Dla wielu osób jazda samochodem jest jak oddychanie – codziennie, chociażby w drodze do pracy i z powrotem, przemierzamy dziesiątki kilometrów, nie zdając sobie nawet sprawy z ogółu czynności, które w tym czasie wykonujemy. Według psychologów dobry kierowca to taki, który jadąc autem może jednocześnie z zaangażowaniem rozmawiać, bo świadczy to o pełnej automatyzacji ruchów podczas prowadzenia auta. Powtarzalność tej samej procedury sprawia, że po pewnym czasie jej wykonywanie staje się rutynowe i podświadome. Niemniej jednak, sama umiejętność zautomatyzowanej obsługi pojazdu nie czyni z nikogo profesjonalisty, a nawet może okazać się brzemienna w skutkach. Rutyna jest przecież wrogiem koncentracji, tak istotnej w czasie jazdy. Jak zatem udoskonalić swoją technikę i przy okazji ciekawie przełamać powszedniość codziennych, miejskich wojaży? Najlepiej oddać się w ręce specjalistów.

Ośrodki doskonalenia jazdy

Profesjonalnych ośrodków doskonalących technikę jazdy kierowców jest w Polsce zaledwie kilkanaście, a ich działalność jest ściśle regulowana prawem, co niewątpliwie świadczy o ich fachowości i wysokich kompetencjach instruktorów. Jak sugeruje Violetta Bubnowska z wrocławskiego ośrodka TOR Rakietowa – To trening jest kluczem do sukcesu. Nawet setki kilometrów przejechanych w warunkach miejskich nie zastąpią kilku godzin zajęć z symulacji drogowych niebezpieczeństw, przeprowadzonych w bezpiecznych warunkach na profesjonalnym torze szkoleniowym.

Autodromy są obiektami stworzonymi specjalnie na potrzeby doskonalenia techniki jazdy samochodem. Składają się z przemyślanej i określonej przepisami sieci dróg o różnej nawierzchni. Są dodatkowo wyposażone w płyty poślizgowe i kurtyny wodne, dzięki czemu możliwa jest bezpieczna symulacja trudnych sytuacji drogowych np. poślizgów.

Dla każdego coś dobrego

Wszystkie tego typu ośrodki oferują kursy dostosowane zarówno do stopnia zaawansowania, jak i oczekiwań kierowców. W praktyce szkolić może się każdy– od osób, które dopiero co uzyskały swoje prawo jazdy, przez kobiety chcące przełamać lęki prowadzenia auta w kameralnej atmosferze, po osoby zaawansowane, których marzeniem jest odkrycie tajników jazdy rajdowej i wyścigowej. Przebierać można zarówno wśród stopni zaawansowania, jak i rodzaju samego pojazdu: do wyboru są szkolenia samochodowe oraz motocyklowe. Instruktorzy zalecają także odbycie kursu we własnym pojeździe, dzięki czemu nie tylko podszkolimy swoje umiejętności, ale także lepiej poznamy możliwości naszego auta lub motocykla, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Kursy doskonalące technikę jazdy są zatem nieocenioną drogą rozwoju naszych zdolności i potencjału, a w połączeniu z fantastyczną rozrywką, jakiej dostarczają przeżycia z toru, stanową ciekawą alternatywę dla tradycyjnych form spędzania wolnego czasu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter