• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Procesor NVIDIA Tegra w najnowszym modelu samochodu Volkswagen Golf

Siódma generacja popularnego kompaktu to nie tylko nowe rozwiązania mechaniczne, ale również kompletnie nowa elektronika.

Volkswagen zaprezentował na targach motoryzacyjnych w Paryżu najnowszą generację modelu Golf, zajmującego trzecie miejsce na liście najlepiej sprzedających się samochodów na świecie. Nowy Golf, dostępny w salonach już tej jesieni, jest niżej zawieszony, szerszy i dłuższy niż poprzednia edycja. Oprócz bardziej przestronnego wnętrza i efektywniejszych silników posiada zupełnie nowy system multimedialny, zarządzany przez mobilny procesor NVIDIA Tegra.

Można zauważyć nowy trend w motoryzacji: producenci samochodów życzą sobie systemy audio mające wydajność i funkcje znane użytkownikom z telefonów i tabletów, ale bezpiecznie zintegrowane z pojazdem. Uwzględniając długi cykl tworzenia każdego nowego samochodu, sztuką jest zaprojektowanie systemu w taki sposób, aby można go było prosto uaktualnić, mając na uwadze szalone tempo wprowadzanych innowacji w branży elektroniki użytkowej. Dlatego koncern Volkswagen Group zwrócił się z tym zadaniem do firmy NVIDIA. Oprócz najnowszego Golfa, procesor Tegra zarządza już multimediami w nowym modelu Audi A3, a wkrótce zagości w kolejnej odsłonie Skody Octavia.

Podobnie jak współczesne smartfony, nowy Golf jest wyposażony w działającą w czasie rzeczywistym nawigację Google, wspomaganą interaktywnymi grafikami. Wszystko obsługiwane oczywiście za pomocą ekranu dotykowego. W wersjach Golfa z bogatszym wyposażeniem, procesor Tegra zarządza również  modułami telefonu, tunera, wysokiej klasy sześciokanałowego wzmacniacza oraz odtwarzacza DVD.

 Procesory NVIDIA można znaleźć w wielu samochodach, w tym Tesla Model S, Audi A7 i Lamborghini Aventador.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter