• Call us: 1-800-123-4567
 • john@doe.com

Polerowanie lamp samochodowych – na czym polega zabieg, jakie przynosi korzyści?

Przywrócenie świateł samochodowych do idealnego stanu nie tylko poprawia całościowy wygląd pojazdu, ale i zwiększa poziom bezpieczeństwa. Polerowani lamp samochodowych to skuteczne, szybkie oraz niezwykle efektowne rozwiązanie, dzięki któremu nasz samochód będzie prezentował się świetnie. Co więcej, trasa podczas jazdy nocnej będzie o wiele lepiej oświetlona.

Polerowanie lamp samochodowych – co to jest?

Polerowanie lamp samochodowych, to ogólnie rzecz biorąc, cały zespół działań dążących do regeneracji świateł. Regeneracja staje się coraz bardziej popularną usługą, która przywraca światłom pełną funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd. Ale po co nam właściwie takie działanie? Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na fakt, iż zużyte reflektory nie działają tak, jak powinny. W efekcie zatem obniżają komfort jazdy oraz narażają na zagrożenie kierowcę, jego pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego – szczególnie wtedy, gdy warunki atmosferyczne nie sprzyjają jeździe lub nocą.

Na czym polega polerowanie reflektorów?

Proces polerowania reflektorów możemy podzielić na dwa etapy: wymianę uszkodzonych elementów, a także regenerację zużytych, które jeszcze można odnowić. Podczas ciągłej eksploatacji samochodu w lampach zużywa się wiele części, m.in. soczewki, odbłyśniki, mechanizmy poziomowania snopu światła oraz kable i styczniki.

Naprawa reflektorów nie zawsze wymaga jednak dużej ingerencji w podzespoły, a często wystarczy ich usprawnienie. Doskonałym przykładem są odbłyśniki – jeżeli nie są one przetopione, poddaje się je szlifowaniu, a następnie nakładaniu na nie warstwy odbijającej światło. W regeneracje wchodzą także:

 • polerowanie lamp,
 • klarowanie powierzchni klosza,
 • dokładne czyszczenie,
 • konserwacja elementów mechanicznych,
 • nakładanie świeżej warstwy kleju.

Polerowanie lamp samochodowych – korzyści

Najważniejszą z korzyści, jakie płyną z polerowania lamp samochodowych jest bezpieczeństwo. Ograniczona widoczność jest bowiem bardzo często główną przyczyną wielu wypadków i w rzeczywisty sposób wpływa na życie wszystkich uczestników ruchu, nie tylko osób znajdujących się w danym pojeździe. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zatem poświecenie kilkunastu minut na polerowanie reflektorów. Miejmy na uwadze, że jest to krótki zabieg pozwalający zapobiec niebezpieczeństwu na drodze.

Jakie jeszcze zalety niesie za sobą polerowanie lamp? Jest to z pewnością o wiele tańsza opcja niż wymiana. Co więcej, bardzo często musimy czekać wiele dni na dostarczenie odpowiednich lamp dopasowanych do naszego samochodu, a zamontowanie ich także nie jest prostym zadaniem.

Nie zapominajmy także o aspekcie wizualnym. Wypolerowane reflektory wyglądają bowiem przepięknie. Może mieć to niemałe znaczenie nie tylko dla nas, jako aktualnych właścicieli, ale i podczas sprzedaży samochodu.

Polerowanie reflektorów przyczynia się do:

 • usuwania zadrapań,
 • pozbycia się mętnych oraz matowych soczewek,
 • zwiększenia ogólnej wartości pojazdu,
 • zachowania wydajności oraz funkcjonalności,
 • zwiększenia bezpieczeństwa oraz widoczności.
 • zachowania oryginalnych reflektorów.

Wybierając profesjonalne firmy zajmujące się polerowaniem lamp, stawiajmy jedynie na sprawdzony wybór – autokilnika.bialytok.pl to lider branży na rynku. Firma cieszy się dobrymi opiniami oraz zaufaniem swoich klientów.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter