• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak modyfikuje się auta terenowe?

wyciagarkaJeżeli uważasz, że auto terenowe, to maszyna, której nie straszna żadna droga i teren, to jesteś w błędzie. Wiele aut terenowych należy zmodyfikować, by poprawić ich możliwości terenowe. Co i dlaczego zmienia się w tych z pozoru niezawodnych maszynach? Zobaczmy.

Kto potrzebuje takich modyfikacji?
Wyobraź sobie służby ratunkowe, które mimo tego, że posiadają auto najwyższej klasy, nie mogą pokonać jakiegoś odcinka nieutwardzonej drogi. Albo kierownika budowy, która jest prowadzona w naprawdę trudnym terenie, a który nie może na nią dojechać, ponieważ nie ma auta przystosowanego do tego. To są grupy, które potrzebują niezawodnych aut, o jak najlepszych możliwościach terenowych. – Jest jeszcze trzecia grupa. To miłośnicy szeroko pojętego off-roadu, których pasją jest poruszanie się po specyficznym i wymagającym terenie, a dopasowane do ich możliwości auto jest podstawą pokonania różnych przeszkód. – dodaje pracownik serwisu overlimit.com.

Co zmienia się w takich autach?
Przedstawiciele firm oferujących modyfikacje aut terenowych zwracają przede wszystkim uwagę na to, że proponowane zmiany mają przede wszystkim na celu idealne dopasowanie aut do potrzeb ich właścicieli, poprawę właściwości terenowych tych aut oraz ich osiągów. Dlatego też jest tyle możliwości zmian. – Wszystko oczywiście uzależnione jest od potrzeb kierowców. Oferujemy trzy pakiety zmian, w tym najbardziej podstawowym zwiększamy prześwit o 60 mm, montujemy profesjonalne opony terenowe oraz elementy, które mają przywrócić geometrię zawieszenia. Pozostałe pakiety rozbudowujemy o różnego typu osłony, montaż specjalistycznej wyciągarki czy też wyprowadzony dolot powietrza do silnika. Zajmujemy się głównie Dacią Duster, w której modyfikowaniu doszliśmy do perfekcji.

Idealnie dopasowane do potrzeb auto terenowe to nie tylko gwarant sukcesu wielu uczestników off-roadowych rajdów, to również w wielu przypadkach podstawa funkcjonowania – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę służby mundurowe czy ratunkowe. Warto zatem zainteresować się wszelkiego rodzaju modyfikacjami aut terenowych – zyskać można naprawdę sporo przy niedużych nakładach pieniężnych.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter