• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Kościuszko wystartuje w Rajdzie Barbórki

Już w najbliższą sobotę 4 grudnia br. Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak reprezentujący zespół Dynamic World Rally Team w Mistrzostwach Świata wystartują w Rajdzie Barbórki, który tradycyjnie zakończy zmagania kierowców rajdowych w sezonie 2010. W trakcie 7 odcinków specjalnych wszyscy kibice obecni na trasach rajdu będą mieli okazję po raz ostatni w tym roku podziwiać wielu znakomitych kierowców. Rajd rozpoczyna się o godzinie 8.00 oesem na Żeraniu FSO, a kończy tradycyjnie na ulicy Karowej, na której wystartuje 30 najlepszych załóg, a także goście specjalni.

„Tłumy kibiców na Karowej, znakomici sportowcy, zagraniczni goście, media. Tutaj wszystko jest naj… dlatego Barbórkę Warszawską traktuję jako święto i dobrą zabawę. Startując w Mistrzostwach Świata nie mam wielu okazji do pokazania się kibicom w naszym kraju, dlatego też udział w Rajdzie Barbórki jest moim osobistym podziękowaniem dla kibiców, sponsorów oraz dla całego zespołu.” – powiedział Michał Kościuszko. „Pod względem medialnym Barbórka jest najbardziej rozpoznawalnym i prestiżowym rajdem w Polsce i nawet nie wchodząc do klasyfikacji Mistrzostw Polski dostarcza wszystkim niepowtarzalnych emocji, szczególnie na odcinku Karowa.” dodał Michał Kościuszko.

Udział w Rajdzie Barbórka jest dla zespołu Dynamic World Rally Team oficjalnym zakończeniem sezonu 2010. Partnerem strategicznym zespołu jest marka Dynamic należąca do spółki LOTOS Paliwa. Na arenie międzynarodowej Michał Kościuszko jest także reprezentantem rodzinnego miasta Kraków i należy do elitarnego grona sportowców wspieranych przez markę Red Bull.

Michał Kościuszko – Rajdowy Wicemistrz Świata w klasyfikacji JWRC w sezonie 2009. Jest pierwszym i jedynym jak dotąd polskim kierowcą rajdowym, który odniósł zwycięstwo w Mistrzostwach Świata. Reprezentując barwy fabrycznego zespołu Suzuki Sport Europe, w którym wraz z Maćkiem Szczepaniakiem startował samochodem Suzuki SWIFT Super 1600 triumfował w klasyfikacji JWRC podczas Rajdu Sardynii 2008. Jest także dwukrotnym mistrzem Polski w klasie A6 i F2.

[ad#Adsense-468×60-onlytext]

Maciek Szczepaniak w motosporcie pojawił się w 1995 roku. Pilotując najlepszych polskich kierowców trzykrotnie zdobył Mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski: w 2004, 2005 i 2006 roku. Maciek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich pilotów rajdowych i najbardziej doświadczonym Polakiem na trasach Mistrzostw Świata.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter