• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jakie narzędzia pneumatyczne powinny znaleźć się w każdym warsztacie samochodowym?

Prowadzisz własny warsztat samochodowy? A może dopiero myślisz o jego założeniu? Niezależnie od tego, do której grupy należysz, musisz wiedzieć, w jakie narzędzia pneumatyczne warto się zaopatrzyć. Które z nich okażą się przydatne podczas codziennej pracy mechanika? O czym pamiętać, dokonując ich wyboru? W naszym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi, które znacznie ułatwią Ci podjęcie tej decyzji.

Klucze pneumatyczne – niezastąpione w każdym warsztacie

Klucze pneumatyczne są jednymi z podstawowych narzędzi, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie samochodowym. Z ich pomocą możesz wymienić aż cztery koła w tym samym czasie, w którym pracowałbyś nad jednym za pomocą tradycyjnego klucza oczkowego. Dobrym wyborem są także klucze udarowe. Dzięki temu, że są zasilane, pozwolą Ci uniknąć dużego wysiłku podczas pracy. Idealnie sprawdzają się przede wszystkim na ograniczonej przestrzeni, np. pod maską lub pod pojazdem. Kolejnym narzędziem, które warto mieć w swoim warsztacie, jest grzechotka pneumatyczna. Okazuje się być niezastąpiona w tych miejscach, w których klucz udarowy się nie mieści.

Szlifierki pneumatyczne – narzędzia do wymagających zadań

Szlifierka pneumatyczna ma sporą przewagę nad elektryczną. Zastanawiasz się dlaczego? Jest to urządzenie o mniejszych wymiarach, nie przegrzewa się i można jej używać w miejscach narażonych na pożary i wybuchy. Sprawdzi się podczas wielu prac szlifierskich, nawet tych najbardziej wymagających. W sklepach, w których sprzedawane są narzędzia pneumatyczne, znajdziesz także wiele rodzajów nasadek do niemal każdego zadania.

Wiertarka pneumatyczna – narzędzie, które warto mieć w warsztacie

Kolejnym narzędziem, które jest niezbędne w warsztacie mechanika, jest wiertarka pneumatyczna. Przede wszystkim jest dużo mniejsza od jej tradycyjnego odpowiednika, dlatego może działać w naprawdę wąskich i ciasnych przestrzeniach. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że podobnie jak szlifierka pneumatyczna, nie nagrzewa się nawet podczas długiego użytkowania. Jest zatem niezawodnym urządzeniem, którego nie sposób przeciążyć. Z tego powodu sprawdzi się podczas ciężkich i wymagających prac wiertniczych, takich jak np. obróbka ze skrawaniem. Warto mieć na uwadze także fakt, iż używanie tego rodzaju wiertarki jest bezpieczniejsze w środowisku, które jest narażone na wybuchy, a także w pobliżu materiałów łatwopalnych.

Jak wybrać wiertarkę pneumatyczną?

Jedną z kluczowych kwestii, którą musisz wziąć pod uwagę podczas wyboru wiertarki pneumatycznej, jest prędkość obrotowa. Przekrój tej wartości w poszczególnych modelach może być naprawdę szeroki. Niektóre mają 1600 obrotów na minutę, inne zaś oferują ich trzy razy więcej! Jednak warto pamiętać, że za większą prędkością nie przemawia wyższa jakość urządzenia, gdyż te kwestie nie muszą iść ze sobą w parze.

Kolejnym ważnym aspektem jest kształt urządzenia. Możesz wybierać spośród wiertarek pneumatycznych prostych, pistoletowych oraz kątowych. Pierwsze z nich wyróżniają się uniwersalnym zastosowaniem i dość niską ceną, mają jednak nietypowy kształt. Wiertarki pistoletowe są znacznie wygodniejsze w trakcie użytkowania, kątowe z kolei sprawdzają się do pracy w trudno dostępnych miejscach.

Podczas wyboru odpowiedniego narzędzia pneumatycznego, jakim jest wiertarka, ważną rolę odgrywa także jej moc. W standardowych urządzeniach wynosi ona ok. 600 W – w przypadku bardziej specjalistycznych sprzętów, wartość ta powinna być wyższa.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter