• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Hyundai i20. Znamy nowego króla segmentu B?

Segment B jest szczególnie istotny dla największych producentów samochodów. Pomimo znacznego wzrostu sprzedaży crossoverów, auta typowo miejskie nadal bronią się funkcjonalnością, designem oraz atrakcyjną ceną. Wszystkie te zalety oferuje nam także najnowsza generacja Hyundaia i20. Mamy tutaj do czynienia z samochodem na wskroś nowoczesnym, a przy tym wyraźnie większym od poprzednika, co powinno dać do myślenia osobom rozważającym dotąd zakup crossovera czy nawet auta kompaktowego.

 

Mnóstwo miejsca w środku

Z zewnątrz Hyundai i20 nie sprawia wrażenia tak przestronnego samochodu, jakim jest w rzeczywistości. Kompaktowa konstrukcja nadwozia ma tę zaletę, że bardzo dobrze sprawdza się w zatłoczonym mieście, zwłaszcza na parkingach. Jednak po zajęciu miejsca w środku możemy już mieć wątpliwości, czy aby na pewno wciąż jest to samochód segmentu B.

Przestronność wnętrza sprawia, że komfortowo będą tutaj podróżować nawet cztery osoby dorosłe, choć idealny układ pasażerów, to rodzina 2+2 – na tylnej kanapie spokojnie można zamontować dwa pełnowymiarowe foteliki. Imponująco prezentuje się bagażnik, który ma pojemność aż 351 litrów – to o 25 litrów więcej niż w poprzedniej generacji.

Atrakcyjna stylistyka

Hyundai i20 nowej generacji jest jednym z najładniejszych samochodów w segmencie, choć słowo „ładny” nie do końca oddaje faktyczny charakter tego auta. Zostało ono zaprojektowane zgodnie z nową filozofią koreańskiego producenta – Sensous Sportiness, która zakłada, że linia nadwozia ma być bardzo dynamiczna, natomiast każdy detal estetyczny powinien również mieć uzasadnienie funkcjonalne, czego przykładem mogą być światła w technologii LED.

Najbardziej charakterystycznym elementem designu Hyundaia i20 jest tylna część nadwozia, która wyróżnia się efektownymi światłami LED w kształcie litery Z.

Wybierz wersję silnikową dla siebie

A jest w czym wybierać, ponieważ w gamie jednostek znajdziemy zarówno silnik wolnossący, jak i doładowany, a nawet połączony z układem mild hybrid (tzw. „miękka hybryda”). Listę otwiera bazowa jednostka 1.2 MPI o mocy 84 KM, doskonale znana od lat i wysoko oceniana przez mechaników oraz użytkowników.

Jeśli oczekujesz lepszej dynamiki, to zainteresuj się wersją silnikową 1.0 T-GDI o mocy 100 KM. Najciekawiej pod względem relacji osiągów do zużycia paliwa prezentuje się oczywiście wariant hybrydowy, gdzie silnik benzynowy rozwija moc 100 lub 120 KM.

Skrzynia biegów iMT

W najnowszej generacji Hyundaia i20 koreański producent po raz pierwszy zaoferował przekładnię iMT. Jest to skrzynia manualna, w której znajdziemy funkcję odłączania silnika po zwolnieniu pedału gazu. Takie rozwiązanie gwarantuje obniżenie zużycia paliwa oraz emisji szkodliwych spalin.

Hyundai i20 to samochód, który powinieneś wziąć poważnie pod uwagę planując zakup auta segmentu B lub szukając ciekawej alternatywy dla crossovera. Możesz sprawdzić jego możliwości oraz wysoką jakość wykonania podczas jazdy testowej, na którą zaprasza autoryzowany dealer koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter