• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Poczuj moc merca – Mercedes Benz

Nowoczesna technologia, wyjątkowy design, klasa i najwyższa jakość – właśnie to charakteryzuje samochody Mercedes Benz. Planete zaprasza na serię dokumentów przedstawiających tę wyjątkową markę od podszewki. Zobacz nigdy wcześniej niepublikowane archiwalne zdjęcia, dowiedz się szeregu ciekawostek i tajników produkcji.

Mercedes to siła. Siła, z którą przemierzasz kolejne kilometry szosy, wzbudzasz zazdrość innych kierowców oraz czujesz, że Twoi najbliżsi są bezpieczni w Twoim samochodzie. Nie mówiąc już o wpływie kultowego auta na mijane po drodze dziewczyny. Większość z nich z pewnością chętnie przejechałaby się wozem z charakterystycznym znaczkiem umieszczonym na masce.Luksusowe limuzyny klasy S są z pewnością warte wszystkich wydanych na nie pieniędzy. Ale potęgą Mercedesa jest fakt, że niezależnie od wartości auta, każdy wyprodukowany przez nich samochód spełnia podstawowe wymagania kierowców.

Koncern Daimler AG od 1886 roku wspina się na wyżyny swojego talentu w konstruowaniu samochodów najwyższej jakości, a jego dokonania zmieniły historię – i to nie tylko motoryzacji! Niesamowita wyobraźnia oraz kunszt mistrzów od Mercedesa sprawiły, że współczesny świat zna poduszki powietrzne, system ABS, nowoczesny system hamulcowy czy układ stabilizacji ESP. Od samego początku Daimler AG (do 1998 roku znany pod nazwą Daimler-Benz AG) stawiał na przełomowe odkrycia i aspirował do miana lidera w branży motoryzacyjnej. Po II wojnie światowej wizytówką firmy stały się modele Ponton, Pagode i Pullmann. Wykorzystano w nich nowe silniki, które przyczyniły się do niebywałego sukcesu Mercedesa w różnych wyścigach samochodowych – w tym także w wyścigach Formuły 1. Prawdziwy przełom nastąpił w kultowych latach 80. – modele klasy A i C były agresywnie reklamowane w mediach, a coraz większym zainteresowaniem kierowców cieszyły się kabriolety i auta sportowe. Dziś Mercedes skutecznie lansuje modele CLS i SLR McLaren jako perfekcyjne auta na nowy wiek motoryzacji, w którym Daimler AG na pewno będzie miał jeszcze niejedno do powiedzenia.

Największy koncern motoryzacyjny w dziejach inspiruje artystów wszystkich dziedzin sztuki, a szczególnie filmowców. To właśnie oni w obiektywach swoich kamer potrafią zatrzymać chociaż część magii legendarnego auta. Dlatego zapraszamy na „Mercedes Benz” z 2006 roku – sześcioodcinkową serię niemieckich dokumentów traktujących o legendarnej marce samochodów, która od kilkudziesięciu lat stoi na czele branży samochodowej. Prawdziwym atutem filmów są nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia z archiwum Mercedesa oraz wywiady z inżynierami koncernu, którzy ujawniają kilka naprawdę fascynujących ciekawostek oraz tajników produkcji ich największego dzieła. Dwa pierwsze odcinki wyemitowane zostaną na antenie Planete 18 kwietnia już od 20.45!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter