• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak poradzić sobie ze stresem?

Po ciężkiej i wyczerpującej pracy każdemu z nas należy się odpoczynek. Najlepiej, jeśli jesteśmy w stanie codziennie wygospodarować chwilę dla siebie. Nagromadzone w trakcie roboczego dnia negatywne emocje nie pomogą nam ani w relacjach z najbliższymi, ani w efektywnym wypełnianiu służbowych obowiązków. Oto kilka propozycji na odstresowanie się.

MerlinSzczypta alkoholu?
Po ten środek sięgamy najczęściej. I choć mała lampka wina może pomóc nam się wyciszyć, to jednak pamiętajmy, że alkohol jest zdradliwy. Jeden kieliszek dziennie może szybko zmienić się w pół butelki. Dlatego lepiej będzie po tę metodę walki ze stresem sięgać sporadycznie, a nie regularnie.

Gry komputerowe
Choć jest to o wiele lepszy sposób na relaks, pamiętajmy, że wiele zależy od tego, jakie gry wybieramy i ile czasu spędzamy przed komputerem lub telewizorem. Przenosząc się całkowicie w świat brutalnych gier, zaniedbujemy najbliższe osoby, ignorując ich potrzeby. Tymczasem można zachować się zupełnie inaczej. Zamiast strzelanki wybierzmy grę przygodową lub sportową, w którą będziemy mogli wciągnąć nasze dzieciaki. Najlepiej, jeśli wymusi ona wstanie z kanapy, czyniąc z nas kontrolera ruchu. Dobra zabawa i ruch na pewno dobrze na nas wpłyną.

Uspokajające puzzle
Wśród zabawek dostępnych np. na Merlin.pl są też takie, które mogą przydać się nie tylko dzieciom. Warto zwrócić uwagę na puzzle z dużą liczbą elementów. Koncentrowanie się na konieczności poskładania fragmentów obrazka odrywa nasze myśli od kwestii związanych z pracą. Na dodatek ten czas możemy spędzić też z najbliższymi, którzy pomogą nam ułożyć kilkaset elementów w jedną całość. Puzzle uczą cierpliwości i spokoju, co jest niezwykle pomocne w codziennym stawianiu czoła rzeczywistości.

Spacer
Jakakolwiek forma aktywności fizycznej stanowi doskonałe remedium na stres. Nie każdy jednak po całym dniu ciężkiej pracy ma ochotę pobiegać czy iść na basen. Dlatego spokojny, wyciszający spacer wydaje się być najlepszą propozycją. Szczególnie łatwo jest wypracować taki zwyczaj, jeśli posiadamy psa, który musi się wybiegać. Warto także spacerować z rodziną lub przyjaciółmi, aby nasze myśli były zajęte rozmową, a nie wspomnieniami związanymi z dniem w pracy.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter