• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak prawidłowo dbać o gogle snowboardowe?

Chcesz wiedzieć, jak zadbać o gogle snowboardowe? Między sezonami często zapominamy o sprzęcie narciarskim i przechowujemy go w nieodpowiedni, często przypadkowy sposób. Jednakże odrobina wysiłku i zatroszczenie się o sprzęt może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dzięki temu gogle z zeszłego sezonu będziesz mógł używać także w nadchodzącym. Aby zadbać o gogle przyda się niedrapiąca, delikatna tkanina, mydło, żel zapobiegający parowaniu oraz specjalne opakowanie do gogli. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, których stosowanie przedłuży żywotność gogli i uchroni je przed niechcianymi zadrapaniami i pęknięciami.

  • Myj gogle snowboardowe regularnie. Nie tylko na zakończenie sezonu, ale również, co kilka tygodni. Pozwoli to zachować najlepszą czystość gogli. Wyjmij soczewki, jeśli pozwalają na to gogle i usuń kurz, który może znajdować się w przestrzeni między ramą i soczewkami. Przepłucz soczewki gołymi rękami w roztworze mydła i wody, a następnie spłucz czystą wodą i pozostaw do wyschnięcia. Gdy soczewki będą już suche można zastosować warstwę żelu bądź sprayu zapobiegającego parowaniu postępując zgodnie z instrukcjami producenta.

  • Zawsze przechowuj gogle w specjalnym pudełku. Jeśli tylko nie masz ich na sobie właśnie w takim specjalnym, przeznaczonym do przechowywania gogli futerale powinny być one trzymane. Zapobiegnie to przede wszystkim zarysowaniom, ale także ochroni gogle przed brudem.
  • Podczas pakowania umieść gogle snowboardowe w chronionym miejscu. Dobrym sposobem, aby zapobiec jakiemukolwiek zabrudzeniu bądź uszkodzeniu gogli jest umieszczenie ich w twoich butach narciarskich. Oczywiście upewnij się, że nie będzie na nich spoczywała reszta bagażu. Unikaj dużego nacisku. Jeśli pokrowiec z goglami nie mieści się do butów snowboardowych można także włożyć je do innych pod warunkiem, że nie będą one gniecione przez inne rzeczy.
  • Głębokie czyszczenie po sezonie. Po każdym sezonie poświęć kilka minut na dokładne czyszczenie gogli snowboardowych. W tym czasie powinieneś całkowicie je zdemontować. Smycz możesz wyprać w pralce. Ponadto, jeśli gogle mają podwójne soczewki należy sprawdzić szczelność między nimi oraz obejrzeć czy nie powstały mikropęknięcia. Jeśli je znajdziesz, możesz ponownie uszczelnić gogle za pomocą kleju epoksydowego. Brak szczelności będzie powodować parowanie i dostawanie się wilgoci pomiędzy soczewki. Po wyczyszczeniu i ponownym zmontowaniu gogli przechowuj je w twardym opakowaniu. Jeśli masz kopertę żelu krzemionkowego lub innego pochłaniacza wilgoci umieść ją razem z goglami. Tak spakowane gogle przechowuj w bezpiecznym, suchym miejscu. Krople wilgoci mogą przecisnąć się między soczewki, jeśli pozostawisz je w wilgotnym miejscu.

  • Podczas noszenia uważaj na zadrapania. Zwróć uwagę, żeby unikać przekładania do gogli innych przedmiotów. Po zamocowaniu gogli snowboardowych na kasku sprawdź czy mocno się trzymają, aby nie spadły i nie uległy zniszczeniu. Upuszczenie gogli jest dość powszechne i niestety zazwyczaj powoduje niechciane zarysowania. Podczas jazdy na snowboardzie upewnij się, że jesteś świadomy swojego otoczenia. Wystające gałęzie także przyczyniają się do uszkodzenia gogli.

Nawet, jeśli twoje gogle są wykonane z materiałów najwyższej jakości mogą ulegać zabrudzeniom bądź uszkodzeniom. Co prawda, większość gogli posiada możliwość wymiany soczewek, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Jeśli będziesz dbał i troszczył się o swoje gogle snowboardowe będziesz mógł ich używać przez kilka sezonów. Jeśli poświęcisz trochę uwagi swojemu wyposażeniu osiągniesz znacznie dłuższą jego żywotność oraz wyższą wydajność. Wystarczy dbać!
Zapraszamy na www.360sklep.pl

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter