• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Trzy tysiące biegaczy w Cracovia INTERRUN

29 maja już po raz czwarty odbył się bieg Cracovia INTERRUN. W tym roku, w wydarzeniu wzięło udział prawie 3 tysiące osób. Krakowski Rynek Główny na kilka godzin zamienił się w prawdziwy festiwal sportu.

Sport to zdrowie – do tego hasła z pewnością nie trzeba przekonywać fanów biegania, którzy w ostatnią niedzielę maja wzięli udział w biegu INTERRUN w Krakowie. Bieganie to najłatwiejszy i najtańszy sport, który pomaga skutecznie spalić tłuszcz, a także zapobiega m.in.: chorobie wieńcowej, miażdżycy, zawałom serca, udarom mózgu. Dodatkowo jest doskonałym sposobem na walkę ze stresem dzięki endorfinom – hormonom szczęścia, które uwalniane są w jego trakcie Na biegaczy INTERRUNU czekały dwie trasy: pięciokilometrowa oraz dziesięciokilometrowa, każdy uczestnik biegu mógł wybrać jedną odpowiednią dla siebie. Dystanse zostały zaplanowane tak, aby każdy mógł spróbować swoich sił. Ponadto w tym roku organizatorzy po raz pierwszy przygotowali również trasy dla najmłodszych: 1200 m dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz 100 m dla przedszkolaków. Dystans 100 metrów udało się pokonać Jeremiaszowi (1 rok 10 miesięcy), który był najmłodszym uczestnikiem tegorocznego biegu dla przedszkolaków WATERRRR RUN. Natomiast najstarszy uczestnik biegu INTERRUN miał 81 lat.

Cracovia INTERRUN jest jednym z największych wydarzeń biegowych w Krakowie. „W tym roku pobiliśmy rekord, w sumie na starcie biegu głównego stanęło około 2 tysiące 200 osób, a w biegach towarzyszących wzięło udział łącznie ponad 800 dzieci ze szkół podstawowych i przedszkolaków. Łącznie we wszystkich biegach wystartowało około 3000 uczestników. W zeszłorocznej edycji było 2000 biegaczy. Chciałbym podkreślić, że jesteśmy dumni, iż współpraca firmy INTERSPORT wraz z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Krakowa zaowocowała tak licznym udziałem krakowian w tegorocznej edycji Cracovia INTERRUN. – mówi Artur Mikołajko, prezes firmy INTERSPORT Polska SA Na mecie na każdego z biegaczy czekał pamiątkowy medal oraz napój wraz z posiłkiem regeneracyjnym. W Cracovia INTERRUN nie było jednego zwycięzcy, wygrał każdy kto pokonał wybraną przez siebie trasę. Dodatkową atrakcją, którą przygotowali organizatorzy był konkurs, w którym nagrodą było wypożyczenie samochodu marki Volvo na okres jednego miesiąca. Szczęśliwym zwycięzcą okazała się szesnastoletnia Ala, która wspólnie z tatą odebrała nagrodę. „Bardzo cieszę się z wygranej, jeszcze nie mamy sprecyzowanych planów wakacyjnych, ale samochód na pewno się przyda.” – mówiła zaskoczona Ala „Jestem bardzo dumny z Ali. Od samego początku wspieraliśmy z rodziną córkę, wspólnie trenowaliśmy.” – mówi ojciec Ali.

W konkursie rozdano w sumie 100 nagród wśród których, poza nagrodą główną, były buty biegowe firmy Asics, karty podarunkowe na zakupy w sieci INTERSPORT, chusty Buff i sportowy wózek dziecięcy. Zwycięzcami zostali uczestnicy biegu, których numer startowy został wylosowany na scenie i którzy udzieli właściwej odpowiedzi na zadane im pytanie. Całe wydarzenie miało również bogatą oprawę artystyczną. Krakowianie mogli oglądnąć pokaz break-dance, fitnessu, tańca nowoczesnego jak również podziwiać występ cheerleaderek i zespołów muzycznych. Biegacze mieli możliwość zbadania swojej stopy na specjalnie przygotowanym do tego celu stoisku. Tegoroczna edycja biegu INTERRUN pokazała, że to wydarzenie jest prawdziwym świętem biegania.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter