• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak zostać kuchennym muszkieterem?

W młodości wielu z nas chciało być muszkieterami. „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”. Czasy trochę się zmieniły, ale kilka starych ideałów na pewno w nas zostało, więc może zachować się jak prawdziwy mężczyzna i wyręczyć swoją kobietę w kuchni? Odważny muszkieter na pewno poradziłby sobie w tym kulinarnym starciu z sałatką, pieczenią oraz z… tortem?!

Chyba będziemy potrzebowali trochę pomocy. Na szczęście bracia Kuroniowie w drugim odcinku swojego programu „Kuroniowie rozgryzają” pomogą nam zmierzyć się z europejską kuchnią. Wraz z nimi odwiedzimy trzy kraje – Francję, Węgry oraz Austrię – i spróbujemy tamtejszych specjałów.

[ad#Google Adsense]

Na początek warto zadbać o przystawkę. Autor „Trzech muszkieterów”, Aleksander Dumas, był nie tylko zdolnym pisarzem, ale i uznanym kucharzem. Raz w tygodniu urządzał wystawne przyjęcia, podczas których serwował gościom własne dania – zupy, wołowinę i sałatki z wykwintnym sosem na bazie octu owocowego. Ta ostatnia pozycja weszła do kanonu francuskiej kuchni, a przepis na nią stosowany jest po dziś dzień. Świetnie danie na początek.

Daniem głównym będzie wołowina à la Esterházy. Tę potrawę, nazwaną dla uczczenia dwóch książąt węgierskich słynących z wyrachowanego smaku, musimy przygotować aż z dwudniowym wyprzedzeniem! Z pewnością wielu z was jęknie teraz z rozpaczy. Jednak kulinarne trudy i znoje na pewno wynagrodzi Wam wasza kobieta, którą ostry smak przyrządzonego dania z pewnością pobudzi do działań poza kuchennych. Ale zanim to nastąpi, warto pochwalić się przed nią swoją wiedzą na temat kuchni węgierskiej. Ciekawostek w tym zakresie dostarczą Ci bracia Kuroniowie podczas programu. Powtórz jej szczególnie to, co mówią o znaczeniu papryki w potrawach węgierskich.

Na deser możesz przyrządzić najbardziej znany wiedeński przysmak, czyli wyśmienity tort Sachera. Czekoladowa polewa oraz morelowe nadzienie zachwyciły niegdyś samego księcia Metternicha – książę wiedeński, podobnie jak książęta węgierscy, był znanym smakoszem. To zapewne domena wszystkich dawnych książąt, ale i my, współcześni mężczyźni, mamy dużo do powiedzenia. Faktem jest, że tort Sachera to jeden z najpopularniejszych europejskich deserów, a spróbowanie kawałka czekoladowego ciasta jest żelaznym punktem odwiedzin wiedeńskiej cukierni. A skoro tort wyszedł spod rąk szesnastoletniego cukiernika, to i ty powinieneś sobie z nim poradzić.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter