• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Ochrona zdrowia mężczyzny

Według powszechnie funkcjonujących w zbiorowej świadomości społecznej stereotypów, mężczyźni są twardzi i nigdy nie chorują. Niestety rzeczywistość jest daleka od tego i każdy niezależnie od płci może zachorować – zwłaszcza, jeśli nie będzie o siebie dbać. Z owym dbaniem o siebie u mężczyzn jest nie najlepiej, w szczególności u panów w kwiecie wieku oraz bardzo młodych. Tymczasem nawet dwudziestolatek może zachorować na groźną chorobę. Mężczyźni powinni zadbać bardziej o swoje zdrowie, jeśli chcą dożyć później starości. Czy jednak publiczna służba zdrowia pozwoli im na to?

shutterstock_178704770Problemy powszechnej opieki zdrowotnej
Większość z nas miała styczność z opieką zdrowotną i wie, że aby dostać się na wizytę do lekarza, trzeba wcześnie rano udać się do przychodni i odstać swoje w kolejce, aby zapisać się na pierwszy wolny termin. Nawet w przypadku lekarzy internistów taka procedura znajduje zastosowanie pomimo, że są to lekarze pierwszego kontaktu, którzy powinni być najbliżej pacjentów. 

Umówienie się na wizytę do lekarzy specjalistów, np. alergologów, kardiologów czy urologów jest jeszcze trudniejsze. Często na konsultacje i specjalistyczne badania takie jak USG czy echo serca trzeba oczekiwać po kilka miesięcy. W takich warunkach naprawdę trudno jest w sposób kompleksowy zadbać o swoje zdrowie. Wielu pacjentów zraża się do publicznej służby zdrowia i albo rezygnuje kompletnie z wizyt lekarskich, albo korzysta z prywatnych gabinetów. Jest jeszcze trzecia alternatywa, mianowicie zapewnienie sobie ubezpieczenia zdrowotnego, które umożliwi wygodne korzystanie z programu opieki medycznej.

Wygodne leczenie i profilaktyka
Wykupując ubezpieczenie zdrowotne, pacjent uzyskuje dostęp do świadczeń medycznych we współpracujących z ubezpieczycielem placówkach ochrony zdrowia. W wielu firmach ubezpieczeniowych, w tym w Signal Iduna, ubezpieczenie zdrowotne oferowane jest w pakietach indywidualnych lub rodzinnych. Te ostatnie mogą objąć swoim zasięgiem głównego ubezpieczonego i jego najbliższą rodzinę. Dzięki ubezpieczeniu zdrowotnemu pacjent korzysta z natychmiastowej opieki lekarskiej w dogodny sposób i bez czekania w kolejkach. Ubezpieczenie zapewnia konsultacje u lekarzy specjalistów dla dzieci i dorosłych, specjalistyczne lekarskie zabiegi ambulatoryjne, zabiegi szpitalne oraz badania laboratoryjne. W wielu przypadkach można liczyć również na bezpłatne wizyty domowe i szczepienia przeciwko grypie dla dorosłych.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter