• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Cumulus Convention, czyli kanapowy rekord Polski formacji spadochronowych

W dniach 6-12 czerwca br. w ramach projektu CF Polska na lotnisku w podwarszawskim Chrcynnie odbędzie się międzynarodowy camp dla amatorów tego sportu z całej Europy, na którym kilkunastu skoczków podejmie próbę pobicia 20-letniego rekordu Polski w największej formacji CRW.

CRW (Canopy Relative Work) lub obecnie także CF, czyli Canopy Formation to dyscyplina spadochroniarstwa potocznie zwana „kanapami”. Polega ona na budowaniu w powietrzu formacji na otwartych czaszach spadochronów szybujących. Jest to sport uprawiany w Polsce przez zaledwie kilkanaście osób, niosący ze sobą duży ładunek emocji i przyprawiony szczyptą ryzyka.

W 2008 roku narodził się pomysł odbudowania tradycji kanapowych w Polsce i ustanowienia nowego rekordu kraju. Z grupy pasjonatów powstała pierwsza, w pełni profesjonalna, polska ekipa kanapowców Lost in Space. Inicjatorem i liderem grupy jest Szymon „Simon” Chełmicki. To jego upór i zaangażowanie sprawiły, że kolejne osoby rozpoczęły swoją przygodę z kanapami, a inne wróciły do sportu po latach przerwy.

„Od kilku lat tworzymy zgrany zespół. Uczestniczymy w campach szkoleniowych w Niemczech i Holandii, gdzie mamy okazję uczyć się od najlepszych na świecie. W 2008 roku udało nam się pierwszy raz w Polsce zbudować 4-osobowy diament. Od tego czasu budujemy coraz większe formacje”.

Próba pobicia 20-letniego Rekordu Polski w największej formacji CRW obędzie się w sobotę 11 czerwca. Wszystkich amatorów mocnych wrażeń zapraszamy na lotnisko do Chrcynna. Wstęp wolny.

„Jeśli warunki pogodowe podczas campu będą korzystne mamy nadzieję spełnić nasze podniebne marzenie. Chcemy to zrobić w technice znacznie trudniejszej niż miało to miejsce w poprzednim rekordzie. Formacja ma powstać na bazie 9-osobowego diamentu, rozbudowanego o kolejnych skoczków. Wymaga to bardzo wysokich umiejętności technicznych całego zespołu.” – komentuje Marcin Bąk, który w formacji pełni rolę skrzydłowego.

Więcej informacji na oficjalnej stronie grupy Lost in Space www.lostinspace.eu oraz na ww.skydive.waw.pl.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter