• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Wielki sukces stacji z muzyką disco polo

shutterstock_168474785Po kilku latach medialnej ciszy Polakom znów zaprezentowano rytmy disco polo. I okazało się to strzałem w dziesiątkę. Telewizja Polo TV, nadająca ten gatunek przez całą dobę, właśnie stała się najpopularniejszym kanałem muzycznym w Polsce.

Młody lider oglądalności
Polo TV uruchomiła w 2011 roku wytwórnia Lemon Records należąca do grupy medialnej ZPR posiadającej w swoim portfolio między innymi gazetę „Super Express” i Radio Eska. Już po dwóch latach od rozpoczęcia nadawania stacja stała się niekwestionowanym liderem wśród kanałów muzycznych w Polsce. Obecnie w ciągu jednej minuty oglądają ją średnio 62 tysiące widzów. To tak, jakby miasto wielkości Łomży albo Bełchatowa jednocześnie włączało ten sam program w telewizji.
Polo TV może pochwalić się też najwyższym wśród stacji muzycznych średnim czasem oglądania kanału przez jednego widza, który podczas ostatniej Sylwestrowej Nocy wyniósł ponad dwie godziny. Wystąpiły wtedy tuzy polskiego disco polo, między innymi Boys, Akcent, Top One, After Party oraz Piękni i Młodzi. Z kolei największą widownię, 220 tysiące osób, zgromadziła transmisja na żywo z zeszłorocznego Disco Hit Festival w Kobylnicy. Ponad siedem razy więcej fanów disco zasiadło przed ekranami telewizorów niż bawiło się na miejscu.

Wykorzystać potęgę Internetu
Oprócz relacji z imprez, w Polo TV mamy szansę zobaczyć wywiady z artystami no i oczywiście klipy. To tutaj swój telewizyjny debiut miał wielki przebój muzyki disco polo stworzony przez zespół Weekend „Ona tańczy dla mnie”. Do dziś, przez niecałe dwa lata od opublikowania w serwisie YouTube, wyświetlono go ponad 80 milionów razy.
Potęgą Internetu jest interaktywność. Aby wciągnąć fanów do zabawy, wystarczy zorganizować ciekawy konkurs z wartościowymi nagrodami. Przykładem ze świata disco polo może być strona www.konkursdisco.pl.
Samo Polo TV również stara się wykorzystać potęgę sieci i zainteresować pokolenie młodszych widzów. Kanał można oglądać na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu dzięki przekazowi na żywo na oficjalnym portalu Polo TV. Stacja próbuje też swoich sił w mediach społecznościowych. Pojawiła się na Google +, Twitterze i Facebooku. Jednak profilowi Polo TV na tym ostatnim serwisie wciąż daleko do liczby fanów, które zebrały stacje Viva czy MTV. Ale jeszcze wszystko przed nami.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter