• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Unikaj przedświątecznej gorączki zakupowej

Wraz z pierwszym śniegiem myśli większości osób kierują się w stronę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Chodzi nawet nie tyle o same święta, co o towarzyszący im przedświąteczny szał zakupowy.

Pierwsze sygnały zbliżającej się gorączki pojawiają się już w listopadzie, tuż po Święcie Zmarłych, kiedy to z półek supermarketów znikają znicze oraz wieńce, a zastępują je świąteczne gadżety.

Zaczyna się niewinnie, od kilku drobnych ozdób na sklepowych witrynach. Im bliżej do świąt tym więcej i więcej tego wszystkiego. I choć jest to nieodłączna część świąt i atmosfery im towarzyszącej to wiele osób dostaje gęsiej skórki na samą myśl robieniu świątecznych zakupów, szukaniu prezentów, bieganiu po galeriach handlowych.

Na szczęście można tego uniknąć. Jak? Poniżej kilka praktycznych sposobów.

Zanim wybierzesz się na zakupy zrób dokładną listę. Spisz na kartce prezenty jakie chcesz kupić dla poszczególnych osób. Dzięki temu unikniesz bezsensownego kręcenia się między regałami i półkami w poszukiwaniu czegoś odpowiedniego.

Wybierz dobry dzień na zakupy. Większość osób wykorzystuje weekend na szukanie prezentów. Dzień wolny od pracy, mamy wolną głowę i spokojnie można buszować po sklepach. Jeśli tłumy w sklepach działają Ci na nerwy unikaj zakupów w szczycie. Poświęć jedno popołudnie aby po pracy załatwić zakupy. Na pewno w środku tygodnia nie będzie takich tłumów jak w sobotę czy niedzielę.

Zakup prezentów warto rozłożyć w czasie – zwłaszcza gdy mamy do obdarowania sporą grupę osób. Dzięki temu unikniemy jednorazowo większych wydatków. Część rzeczy można zacząć kupować już w listopadzie.

Święta to jeden z najlepszych okresów w handlu. Obroty wielu sklepów wzrastają wówczas nawet o 100%. W całym szale często poddajemy się emocjom i świątecznej atmosferze, co wykorzystują sklepy, stosując coraz ciekawsze chwyty marketingowe. Klienci nie mają czasu na bieganie od sklepu do sklepu by porównać ceny, więc często kupują skuszeni ciekawą reklamą czy hasłem.

Jeśli chcesz uniknąć przedświątecznego szału wybierz zakupy online. Kupowanie prezentów przez internet staje się z roku na rok coraz bardziej popularne. I nic dziwnego, gdyż trudno odmówić wielu zalet takiej formie zakupów.

Kupując w sieci mamy możliwość zapoznać się z ofertami różnych sklepów, możemy porównać ceny i na spokojnie wybrać najlepszą ofertę. Nie tylko mamy dostęp do szerszej oferty, ale możemy zaoszczędzić sporo czasu. Zamiast stać w długich kolejkach do kasy możemy złożyć zamówienie bez wychodzenia z domu. Jest też szansa, że nie stracimy głowy na zakupach, będąc daleko od kuszących komunikatów marketingowych i reklam.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter