• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Samsung Galaxy S3 – test, opis, dane techniczne, ciekawostki

Samsung Galaxy S3 (GT-i9300) to bardzo nowoczesny smartfon z najwyższej półki. Wewnątrz znajdziemy czterordzeniowy procesor Exynos 4 Quad wykonany w 32-nanometrowym procesie technologicznym, pracujący z częstotliwością 1,4 GHz i połączony z wydajnym, również czterordzeniowym układem graficznym Mali-400 MP4. Ilość pamięci RAM to 1 GB, a pamięć magazynowa może wynosić 16, 32 lub 64 GB.

Ekran
Ekran to tradycyjny Super AMOLED (RGBG PenTile) o rozdzielczości 720×1280 px – identycznej jak np. w Samsungu Galaxy Nexus lub HTC One X. Jakość obrazu jest bardzo dobra. Interfejs TouchWiz 5.0 Nature UX prezentuje się świetnie i przy okazji działa bardzo płynnie. Obszar dotykowy ma przekątną 4,8 cala – obsługa interfejsu jest bardzo wygodna. Ekran przykryty jest delikatnie wygiętym szkłem Gorilla Glass 2 o bardzo wysokiej odporności na zarysowania i typowe uszkodzenia mechaniczne. Pod szkłem widoczna jest kamerka do wideokonferencji, czujnik zbliżeniowy, czujnik oświetlenia oraz kolorowa dioda LED. Kąty widzenia są bardzo dobre, podobnie jak jasność, kontrast i poziom czerni. Warto zaznaczyć również, że ekran jest bardzo czuły na dotyk.

Ciekawostki
Funkcja Smart Stay. Smartfon wykorzystuje przednią kamerkę, by określić czy ciągle na niego patrzymy. Jeśli wykryje, że mamy otwarte oczy, utrzymuje podświetlenie na komfortowym poziomie, ale jeśli uzna, że przestaliśmy z niego korzystać – przyciemni wyświetlacz, a następnie wyłączy go całkowicie. Rozwiązanie to może mieć pozytywny wpływ na ograniczenie zużycia baterii.

Funkcj Social Tag (etykieta twarzy). W chwili gdy wykonujemy zdjęcie danej osobie na jej twarzy pojawia się kwadrat podobny do tego, z jakim mamy do czynienia na Facebooku w czasie „tagowania”. To najprostszy sposób przypisywania zdjęć do kontaktów. Po wykryciu twarzy Samsung zaproponuje dodanie zdjęcia do kontaktu. Najciekawsze jest jednak to, że system rozpoznaje twarze, więc jeśli zrobimy tej osobie zdjęcie jeszcze raz, etykieta już się nie pojawi. Sieciowe profile fotografowanych osób będą od tej chwili połączone z wykonanym zdjęciem. Możemy też szybko katalogować zdjęcia według etykiet.

Telefon synchronizuje dane za pośrednictwem rozbudowanej aplikacji Samsung Kies. Jest to odpowiednik iTunes znanego z urządzeń firmy Apple. Synchronizować możemy muzykę, filmy, zdjęcia, kontakty i podcasty, a przy okazji wykonamy też aktualizację oprogramowania funkcjonującego w telefonie.

Aparat oferuje wiele opcji ustawień, a wśród nich tryb zdjęć seryjnych. Po jego włączeniu smartfon potrafił strzelać 6 fotek na sekundę. Co więcej, z serii np. 8 zdjęć (co trwa nieco ponad sekundę) aparat oferuje też możliwość błyskawicznego ich podglądu i wybrania najbardziej udanego ujęcia.

Ciekawy system powiadomień gdy zostawimy telefon gdzieś na stole i ktoś wyśle nam wiadomość, po wzięciu go w rękę dostajemy ponownie informacje w formie wibracji o zdarzeniu.

Dzięki funkcji S Voice rozpoznaje polecenia głosowe, rozpoznając osiem języków (bez polskiego niestety).

Funkcja Direct Call pozwala szybko zadzwonić do kogoś, z kim korespondujemy właśnie przy pomocy SMS-ów. Wystarczy, że podniesiemy telefon do ucha.

Warto wspomnieć także o bezprzewodowym ładowaniu Samsunga Galaxy S III czy automatycznej korekcji dźwięku w czasie rozmowy. To tylko niektóre z funkcji oferowanych przez długo oczekiwanego flagowca.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter