• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Rozrywka dla całej rodziny czy tylko dla małych i dużych chłopców?

Wciąż wiele czasu w gronie rodziny i znajomych spędza się wspólnie oglądając telewizję. Wiele kanałów do wyboru to spory atut, jednak w dobie wysokiej jakości obrazu i dźwięku, warto też wykorzystywać odbiornik do innych celów. Rywalizacja na konsoli bywa o wiele bardziej emocjonująca niż wspólne oglądanie filmów grozy.

Dobór gier
Zwłaszcza podczas niepogody, dużym powodzeniem cieszą się gry na konsoli, gdzie od lat trwa nieustanna rywalizacja między PlayStation i XBox. Produkty obu marek mają swoich zwolenników, choć i nie brakuje osób, które posiadają zarówno starsze jak i młodsze konsole wyprodukowane przez Sony i Microsoft. Jest i Nintendo, ale dziś należy uznać produkty tej marki jako niszowe i cenione głównie przez pasjonatów elektronicznej rozrywki.

Oczywiście, żeby czerpać jak największą przyjemność z gry w kilka osób, warto wybrać pozycje, które zainteresują wszystkich zgromadzonych. Wśród chłopców, także tych dorosłych, największym uznaniem cieszą się zwłaszcza symulatory wyścigów i rajdów, gry sportowe (przede wszystkim FIFA i w nieco mniejszym stopniu NHL – obie wyprodukowane przez EA Sports). Także bijatyki są popularne, ale tę rozrywkę lepiej polecić dorosłym osobom niż młodszemu rodzeństwu czy dzieciom. W razie wątpliwości warto sugerować się informacjami producentów, od jakiego przedziału wiekowego można grać w daną pozycję.

O ile gry wideo najczęściej przyciągają przedstawicieli płci męskiej niezależnie od wieku, to wciąż sporo mniej jest pozycji dla dziewczynek. Tym najmłodszym warto polecić propozycje rozwijające zdolności muzyczne, wokalne i taneczne. A starsze… niekiedy grywają z facetami. Cóż… rynek gier wideo jest mocna zdominowany przez mężczyzn i oni stanowią główną klientelę.

Dodatki
O ile w czasach pierwszych konsol Atari czy Nintendo, gracze często korzystali z telewizorów o niewielkiej przekątnej ekranu i czasem nawet czarno-białego telewizora, to dziś przy rozbudowanych graficznie propozycjach trudno wyobrazić sobie rodzinną rozrywkę przy telewizorze o 20-calowym ekranie i proporcjach 4:3. Na szczęście dziś można znaleźć naprawdę tanie telewizory o przekątnej ekranu, jaki przed laty wydawał się być nieosiągalny. 40 czy 42 cale w jakości HD i z dźwiękiem stereo – rodzinne granie może być jeszcze bardziej wciągające. Należy tylko pamiętać, że tak spędzone chwile powinny być tylko dodatkiem czy wstępem do lepszego kontaktu w niewirtualnej rzeczywistości.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter