• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak przeżyć walentynki i nie zwariować

Kolorowe kartki, pluszowe misie, amorki, serduszka, czyli święto zakochanych przed nami. Walentynki – dla jednych świetna okazja do zabawy, dla drugich tandeta i kicz przypominający o  umiłowaniu do bezmyślnego konsumpcjonizmu dzisiejszych społeczeństw. Czy da się odnaleźć równowagę pomiędzy dwoma biegunami? Jak uniknąć kiczu i sprawić ukochanej osobie radość w tym dniu.

To już tradycja, dzień zakochanych obchodzony w dniu 14 lutego na dobre zakorzenił się w naszym kraju. Samotni wyczekują swojej Walentynki, zakochani misternie knują niespodzianki dla swoich partnerów, a handlowcy zacierają ręce i liczą zyski ze sprzedaży pluszowych serduszek, plastikowych amorków i temu podobnych gadżetów serwowanych przez sklepy zakochanym.

Miłość w czasach popkultury

Wierzyć się nie chcę, że dowodem miłości w naszych czasach mógł stać się gadżet z plastiku, pluszowy miś lub porcelanowy amorek. Starsi ludzie przecierają ze zdziwienia oczy, a mnie na usta pcha się pytanie – czy nasze pokolenie tak bardzo umiłowało tandetę? Może porostu we wszechogarniającym nas przeroście dóbr konsumpcyjnych, zatraciliśmy zmysł samokrytyki oraz poczucie dobrego smaku. Przecież każdy dzień w roku może być odpowiednim do tego by przypomnieć komuś o naszym uczuciu, każdy dzień jest odpowiedni do tego by okazać drugiej osobie zainteresowanie i ciepło i w końcu, każdy dzień może stać się dla nas wyjątkowy. Dlaczego więc umiłowaliśmy sobie ten jeden konkretny?

Przeżyć Walentynki

Jako, że święto zakochanych jest świętem w 99% uwielbianym tylko i wyłącznie przez kobiety, nie znaczy to, że należy je bagatelizować. Wręcz przeciwnie, by nie ryzykować uszczerbku na zdrowiu psychicznym i fizycznym warto dokładnie przemyśleć strategię oraz pomysły na prezent z tejże okazji. Przy odrobinie inwencji można przeżyć wyjątkowe chwile, ciesząc się ze wspólnego prezentu, który nie okaże się mysim pysiem z czekolady, prezentem w postaci poduszki serduszka jakże pasującej do naszego wystylizowanego pokoju oraz całej masy innych podarków od naszych owładniętych szałem miłosnych zakupów ukochanych kobiet.

Kotku, kupmy coś razem

Pierwszą ważną zasadą która uchroni nas przed otrzymaniem niepożądanego prezentu, jest zasada wspólnego planowania. Jako troskliwi partnerzy powinniśmy pamiętać o tym, że ten szczególny dzień wymaga wcześniejszego i bardzo dokładanego konceptu działań. Z tego też powodu, odpowiednio wcześniej powinniśmy zasygnalizować naszej partnerce, że zbliżają się walentynki i że ten jakże wyjątkowy dla nas dzień musi zostać należycie przygotowany. Warto na tym etapie zwrócić uwagę partnerce, że najlepiej będzie kiedy kupimy prezent na tę okazję wspólnie – przecież dzielimy ze sobą życie. Gama prezentów walentynkowych, które dla kobiet wydają się romantyczne, a dla nas mężczyzn praktyczne jest całkiem spora. Zacznijmy od początku.

Muzyka otworzy wasze serca

Świetnym gadżeciarskim prezentem, który posłuży nam na długie lata, a w oczach naszych partnerek będzie widziany jako romantyczny podarek na dalsze wspólne życie są nowe słuchawki iBox HPI 7000 VB. Są one całkowicie wielokanałowe z oddzielnymi 8 głośniczkami. Dwa subwoofery wsparcia głębokiego i konturowego basu zapewniają wierne i wzmocnione poczucie realności ciężkiego basu. Dzięki nowej technologii płyty i wzmacniacza, dźwięk środowiska jest odczuwalny jako w pełni przestrzenny. Złącze wejścia pozwala na podłączenie DVD, KONSOL GIER, CD, MP3, PC i innych źródeł dźwięku.  Jednak, co dla nas najistotniejsze dwa wyjścia na słuchawki dla dwóch użytkowników – to szansa na wspólne przeżycia, a jednak całkowicie indywidualne i niczym nie zakłócone doznania.

Kochanie, zostań moją modelką

Rewelacyjnym pomysłem na wspólny upominek z okazji dnia zakochanych jest również wspólny zakup aparatu fotograficzno. Przecież zależy nam bardzo, żeby uwiecznić chwile spędzone razem, przygody z młodości oraz romantyczne wycieczki. Nic tak nie działa na wyobraźnie kobiet jak wizja wzruszających chwil spędzonych przy przeglądaniu fotografii z przeszłości. W początkach naszej przygody z fotografią przydatne mogą okazać się aparaty Olympus E-420 i E-520 oraz Panasonic Lumix G1 (pozbawiony lustra), który jest poszukiwaniem czegoś pomiędzy kompaktowym, a lustrzanym aparatem fotograficznym – może to właściwa droga dla adeptów sztuki fotografowania.

Druga strona medalu

Dla wielu święto zakochanych to tandeta i pełen komercji kicz, jednak skoro nasze społeczeństwo jest zapracowane, a my sami permanentnie cierpimy z powodu braku czasu, dobrze że istnieje dzień, który przypomina nam o rzeczach ważniejszych niż praca. W porządku, że istnieje dzień w którym na chwile możemy zapomnieć o codziennych troskach i z przymrużeniem oka wciągnąć się w wir miłosnej zabawy, sprawiając uciechę naszym bliskim. Dzień św. Walentego może być kolejną okazją do miłego spędzenia czasu z naszą miłością. Tego samego tyczy się kwestia prezentów, którymi chcemy obdarować nasze sympatie, nie muszą one zawsze przybierać tandetnej i infantylnej formy porcelanowego amorka.

Autor: Dariusz Ptaszek

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter