• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Chorwacja dla aktywnych: poznaj piękno Gór Dynarskich

Męska przygoda w Chorwacji może przybierać różne formy. Dla jednych to przygoda na pokładzie jachtu, dla innych – wyprawa w mniej znane zakątki tego kraju. Aktywnych mężczyzn mogą zachwycić Góry Dynarskie. Jak można spędzić czas na ich terenie?

Góry Dynarskie: niezwykłe pasmo czeka na aktywnych
Choć pasjonaci górskich wypraw nie zaglądają do Chorwacji zbyt często, pozytywna opinia na temat Gór Dynarskich powoli zaczyna zmieniać tę sytuację. W efekcie chorwackie wybrzeża muszą się liczyć ze sporą konkurencją ze strony obszarów górskich, które zaczynają przyciągać miłośników aktywnego wypoczynku. Piękne krajobrazy oraz tereny, które idealnie nadają się do dłuższych wędrówek, to walory, dzięki którym polscy turyści już teraz zaczynają zwracać uwagę na Góry Dynarskie. To niezwykłe pasmo ciągnie się wzdłuż Wybrzeża Adriatyckiego, łącząc m.in. takie kraje, jak Bośnia i Hercegowina, Słowenia czy Albania. To jednak chorwacka część tych gór cieszy się największą popularnością. Zachwyca pasmo Velebit, na terenie którego znajduje się wyjątkowy park narodowy. To Paklenica – obszar znany nie tylko miłośnikom przyrody, ale i amatorom wspinaczki czy wypraw trekkingowych. Masyw Biokovo, znany i popularny dzięki bliskości Riwiery Makarskiej, to kolejny cel wielu wypraw.Zachwycić tez może Park Narodowy Krka – jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Chorwacji oraz najsłynniejszy obszar na terenie tego pasma górskiego. Park ten znany jest dzięki pięknym wodospadom na rzece Krka oraz bliskości tak wspaniałego miasta, jakim jest Szybenik. To właśnie ten ośrodek miejski stał się jednym z najważniejszych punktów wypadowych dla aktywnych turystów, którzy zwiedzanie cennych zabytków chcą połączyć z aktywnym wypoczynkiem nad morzem oraz pieszymi wędrówkami po górach.

Szybenik dla turystów: z jakich udogodnień można tu skorzystać?
Bliskość Gór Dynarskich oraz tak pięknego miejsca, jakim jest Park Narodowy Krka, to główne walory tego miasta. Czeka tu również wiele wspaniałych zabytków, w gronie których wyróżniają się katedra św. Jakuba oraz twierdza św. Mikołaja.
Szybenik może się pochwalić również bardzo dobrym zagospodarowaniem i zapleczem turystycznym, które dla miłośników podróży jest wyjątkowo ważne. Dzięki stronie edom.pl, na której apartamenty w Chorwacji stanowią podstawową ofertę, można tu znaleźć wygodną i tanią kwaterę. Jako baza dla aktywnych mężczyzn świetnie sprawdzi się mieszkanie z dostępem do własnej kuchni oraz ze sporą ilością miejsca na przechowywanie sprzętu turystycznego. Cena za tak komfortowe warunki pobytu w jednym z najpiękniejszych miast Chorwacji nie jest wcale zbyt wysoka. Apartament dla 4 osób można tu znaleźć już za 900 złotych tygodniowo, przy czym w takim mieszkaniu czekają i media, i takie udogodnienia, jak klimatyzacja czy pralka. Dla aktywnych i ceniących niezależność mężczyzn oferty tego typu bez wątpienia staną się podstawą udanego wypoczynku w Górach Dynarskich.
Góry Dynarskie oraz leżące u ich stóp miasta mogą oczarować swym pięknem. Dla aktywnych mężczyzn będą one bez wątpienia atrakcyjnym kierunkiem wyprawy, która dostarczy im wielu wrażeń i niezwykłych emocji.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter