• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Suplementacja dla osób początkujących

Suplementy diety stają się coraz bardziej popularne. W szczególności sportowcy doceniają ich dobroczynne oddziaływanie na organizm. W zależności od tego, jaki preparat wybierzemy, możemy spodziewać się określonych efektów jego stosowania. Do najpopularniejszych specyfików należą odżywki białkowe, po które chętnie sięgają kulturyści chcący rozbudować tkankę mięśniową. Niestety, osoby początkujące oraz bardzo młode nie zdają sobie sprawy, w jaki sposób powinny być one stosowane. Często zapominają również, że preparaty te są jedynie uzupełnieniem dobrze zbilansowanej diety oraz ćwiczeń fizycznych, a nieodpowiednie dawkowanie może destruktywnie wpłynąć na organizm.

   Odżywki składające się głównie z aminokwasów egzogennych hamują procesy kataboliczne oraz uzupełniają zapas protein w organizmie. Dlatego można stosować je po zakończonym treningu w celu szybkiej rozbudowy masy mięśniowej. Z tego względu, że wykazują wpływ na układ hormonalny pomagają również w redukcji tkanki tłuszczowej.

   Należy pamiętać, że decydując się na dietę wysokobiałkową narażamy organizm na drastyczną utratę wapnia. Należy więc rozważyć przyjmowanie tego pierwiastka w postaci suplementu. Jeśli ćwiczymy często i intensywnie powinniśmy zażywać również preparaty witaminowo-mineralne, które zapobiegną niedoborom niezbędnych substancji, korzystnie wpłyną na metabolizm oraz samopoczucie.

   Niezwykle istotną kwestią jest dawkowanie. Wiele początkujących sportowców kupuje i zażywa proteiny bez konsultacji z doświadczonym specjalistą. W ten sposób można doprowadzić do efektów odwrotnych od oczekiwanych. Przede wszystkim narażamy organizm na duże obciążenie. Niektóre narządy, głównie nerki, pracują wówczas zbyt intensywnie. Co więcej, gdy białka w diecie będzie zbyt dużo, może to spowodować nadmierne tycie, problemy skórne oraz obniżenie potencji.

   Decydując się na odżywki białkowe warto zasięgnąć rady dietetyka lub wykwalifikowanego trenera osobistego na siłowni. Osoby te dobiorą dla nas odpowiednią dawkę suplementu oraz dostosują ilość i rodzaj ćwiczeń fizycznych. Dzięki temu osiągniemy zamierzony cel i ochronimy nasze zdrowie.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter