• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Paintball

 Historia

Paintball powstał w 1981 roku, gdy grupa ludzi wpadła na pomysł nowej bezkrwawej gry militarnej. Wcześniej w celach rozrywkowych używali markerów służących do znakowania bydła i odkryli jak fajną zabawą jest strzelanie do siebie pociskami z farbą. Pierwsza oficjalna bitwa została rozegrana w czerwcu 1981 roku. Tak rozpoczynała się całkiem nowa era, era nowoczesnego paintballu, najpopularniejszej gry militarnej naszego wieku. Po dwudziestu latach grało już w paintball na całym świecie ponad sto tysięcy ludzi. Aktualnie, według fachowych badań liczba graczy na naszym globie przekroczyła milion osób.paintball

Wśród odmian paintballu wyróżnia się tzw. speedball, o sportowych charakterze, oraz tzw. woodsball czyli paintball leśny. Pierwszy z nich odbywa się na wyznaczonym, ograniczonym terenie, z wykorzystaniem sztucznych osłon – beczek, opon czy specjalnie przygotowanych dmuchanych przeszkód. Paintball leśny (woodsball) rozgrywany jest w warunkach naturalnych czyli w lesie, na nieużytkach, lub terenach poprzemysłowych. Zdarzają się również rozgrywki opierające się na historycznych działaniach wojennych. Są to tak zwane „scenariusze„. Gracze nie muszą jednak sztywno trzymać się historycznej wersji wydarzeń. Wynik takiej potyczki zależy tylko i wyłącznie od taktyki, umiejętności i doświadczenia graczy.

Niezbędnym wyposażeniem gracza, oprócz markera i zapasu kulek jest odzież ochronna, której najważniejszym elementem jest maska na twarz. Preferowany, zwłaszcza w paintballu leśnym, jest strój maskujący wojskowy lub zbliżony do wojskowego, umożliwiający kamuflaż, i co istotne, dodający realizmu całej zabawie.

Nowoczesny paintball to rodzaj niezwykłej gry zespołowej. Gra polega na prowadzeniu walki przy użyciu markerów. Marker jest to urządzenie które za pomocą sprężonego gazu miota kulkami wypełnionymi kolorową farbą. Zasada działania markera jest podobna do zasady działania broni pneumatycznej. Farba pochodząca z rozbitej kulki oznacza trafionego przeciwnika. Ślad ten jest widoczny na ubraniu, masce lub markerze przeciwnika.

www.ekstremalne.pl

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter