• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Dołącz do drużyny Kompanii Wrażeń!

Kompania Wrazen_Baner_2013Bieganie to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych sportów, uprawiany przez miliony ludzi na całym świecie. To również doskonała okazja, aby poprzez walkę z własnymi słabościami, pokonywanie kolejnych kilometrów i bicie osobistych rekordów, pomagać innym! Właśnie z takim zamiarem już 29 września br. w 35. Maratonie Warszawskim wystartują zawodnicy Kompanii Wrażeń, zbierający pieniądze na obozy wakacyjne dla dzieci chorych onkologicznie. Wszyscy miłośnicy biegania, którzy chcieliby dołączyć do drużyny Kompanii Wrażeń mogą do 15 września rejestrować się na stronie www.kompaniawrazen.pl.

Jedna z największych imprez biegowych w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Już 29 września tysiące pasjonatów biegów długodystansowych staną na starcie 35. Maratonu Warszawskiego oraz Biegu na Piątkę. Wśród osób mierzących się ze swoimi barierami, poprawiających indywidualne osiągnięcia, znajdą się również zawodnicy Kompanii Wrażeń – sportowcy, którzy realizując własną pasję, jednocześnie wspierają dzieci cierpiące na choroby chroniczne i nowotworowe. Nieformalnym celem każdego biegacza jest zgromadzenie 2500 zł. Zawodnicy mogą gromadzić fundusze, zachęcając rodzinę, przyjaciół oraz znajomych do przekazywania niewielkich kwot na konto Fundacji Bátor Tábor ze wskazaniem imienia i nazwiska danego biegacza. Co niezwykle istotne, każdy może wesprzeć tę inicjatywę. Wystarczy wejść na stronę www.kompaniawrazen.pl, wybrać konkretnego biegacza i kliknąć przycisk WSPIERAM. Po wypełnieniu kilku rubryk, należy dokonać płatności w dowolnej kwocie. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na organizację terapeutycznych obozów dla dzieci ze zdiagnozowanymi chorobami onkologicznymi, które każdego roku odbywają się w węgierskiej miejscowości Hatvan.

Bieganie to jedna z najprostszych, a zarazem najbardziej spektakularnych aktywności, jaką możemy podjąć, aby pomóc innym ludziom. Im dalej biegniemy, im więcej własnych słabości pokonamy, tym więcej możemy osiągnąć. Kompania Wrażeń to niezwykła inicjatywa łącząca rywalizację sportową i pomoc osobom, które potrzebują naszego wsparcia. Cieszymy się, że już po raz kolejny nasza drużyna weźmie udział w jednej z największych imprez sportowych w Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu wysiłkowi, uda nam się „wybiegać” jak najwięcej środków na pomoc dzieciom – powiedziała Katalin Tóth z Fundacji Bátor Tábor.

Kompania Wrażeń to inicjatywa, która została zainaugurowana przez Fundację Bátor Tábor w sierpniu 2010 r., przy okazji Maratonu w Budapeszcie. Pierwszą drużynę Kompanii Wrażeń tworzyło 10 biegaczy, którzy wystartowali w biegu sztafetowym, obierając za cel zebranie podczas biegu 350 000 forintów (5 000 złotych). Od tego czasu popularność projektu stale rośnie i obecnie jest on największą tego typu inicjatywą na Węgrzech. W ubiegłym roku Kompania Wrażeń po raz pierwszy zagościła w Polsce. Zawodnicy biegający w barwach Fundacji Bátor Tábor wzięli dotychczas udział w 34. Maratonie Warszawskim, Orlen Marathonie oraz 8. Półmaratonie Warszawskim, zbierając środki w łącznej kwocie blisko 40 000 zł. Startujące 29 września br. 35. Maraton Warszawski oraz Bieg na Piątkę są kolejnymi szansami na powiększenie tej imponującej kwoty. Rejestracja zawodników do drużyny Kompanii Wrażeń trwa do 15 września!

O Fundacji i obozach Bátor Tábor

Bátor Tábor istnieje od 2001 roku. Obóz powstał z myślą o dzieciach cierpiących na choroby nowotworowe, cukrzycę, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (JIA) i hemofilię. W ciągu ponad 10 lat w bezpłatnych obozach Bátor Tábor uczestniczyło niemal 4000 dzieci z chorobami chronicznymi. Każdego lata na 6 turnusach Fundacja gości ok. 700 obozowiczów z 42 szpitali: z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Jesienią organizowane są także 4-dniowe Obozy dla Rodzin, a wiosną 2009 r. po raz pierwszy zorganizowano obóz dla Rodzeństwa. Istotą wszystkich zajęć, począwszy od wioślarstwa, poprzez jazdę konną, strzelanie z łuku, prace ręczne, taniec, muzykę, sport, aktorstwo, skończywszy na zajęciach w parku linowym, jest doświadczenie przez dzieci sukcesu.
Ma to zbawienny wpływ na ich poczucie własnej wartości i dzięki temu na proces zdrowienia. Dużo łatwiej jest przyjąć i pokonać chorobę, jeżeli dziecko znajduje się w wesołym środowisku, darzącym je akceptacją i miłością, gdzie lęk związany z chorobą spotyka się ze zrozumieniem i może być pokonany. Od początku historii Bátor Tábor w organizację turnusów dla dzieci zaangażowało się ponad 2800 wolontariuszy. Bátor Tábor jest członkiem SeriousFun Children’S Network, światowej organizacji zrzeszającej obozy dla chorych dzieci założonej przez aktora Paula Newmana. W maju 2006 r. Paul Newman odwiedził obóz w Hatvan.

Więcej informacji na temat Fundacji Bátor Tábor można znaleźć na stronie www.batortabor.hu/pl.
Informacje o Kompanii Wrażeń znajdą Państwo na platformie www.kompaniawrazen.pl.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter