• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Bieganie – tylko w odzieży termoaktywnej

Cała Polska biega. Takie przynajmniej można odnieść wrażenie patrząc na rosnącą lawinowo liczbę biegaczy na polskich ulicach. Coraz więcej mamy maratonów czy też innych imprez dla biegaczy, w których trzeba pokonać określone odległości. Tu nie liczy się status społeczny, wiek, płeć czy sytuacja rodzinna. Ważna jest determinacja i chęć pokonania coraz dłuższych dystansów.

Każdego roku pokonujemy truchtem tysiące kilometrów. Coraz łatwiej kupić też odpowiednie buty i odzież przeznaczone do biegania. Bo, o ile można biegać nawet i boso, o tyle odpowiednio dobrana odzież podnosi komfort i zmniejsza ryzyko urazów. A ponieważ klimat w Polsce bywa kapryśny, to myśląc o joggingu warto zainwestować w odpowiednie ubranie i buty.

Pozwoli to uniknąć przeziębień, które siłą rzeczy wymuszają przerwy w treningach. Jedną z ważnych rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę kupując strój do biegania jest to jak tkanina, z której uszyta jest odzież przepuszcza powietrze i jak zachowuje się gdy się spocimy podczas treningu. Nie dziwi fakt, że nowoczesne technologie weszły też na rynek odzieży sportowej i wiodący producenci produkują obecnie stroje odprowadzające wilgoć ze skóry. Jednym z pierwszych producentów było Under Armour – amerykańska firma tworząca ubrania dla sportowców a stworzona przez studenta i kapitana uniwersyteckiej drużyny futbolu amerykańskiego – a zatem specjalisty od potu i wysiłku fizycznego.

Pocenie się jest dużym mankamentem, gdy uprawiamy sporty na dworze. Stąd duża popularność ubrań zapewniających szybkie i skuteczne odprowadzanie potu z ciała. Odzież odprowadzająca wilgoć pozwala zachować komfort podczas treningu dając poczucie suchości i ciepła oraz sprawia, że unikniemy przegrzania. To cenne zwłaszcza gdy temperatura na dworze jest niska a my biegamy dłuższe dystanse. Te rozwiązania sprawiają, że bieganie staje się coraz przyjemniejsze i popularniejsze – do tego stopnia, że jadąc rano do pracy można nabrać przekonania, że cała Polska biega. Być może warto dołączyć do tej grupy.

Więcej na temat odzieży termoaktywnej znajdziecie tutaj: http://armour.pl/

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter