• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Zawalcz o przyjemny zapach z ust

White teeth woman patient at the dentistZdarza się, że podczas rozmowy z drugą osobą starasz się zasłonić usta ręką? Oznacza to, że zdajesz sobie sprawę ze swojego nieprzyjemnego oddechu. Może on być powodem unikania bliskich kontaktów i stresu. Jednak ciągłe rzucie miętowej gumy jedynie zamaskuje ten problem. Dlatego warto zadbać odpowiednimi środkami o przyjemny oddech. Poznaj przyczynę nieświeżego oddechu i sposoby, jak sobie z nim radzić.

Dlaczego mam nieprzyjemny oddech?
Przyczyny nieświeżego oddechu są różne. Praktycznie każdy po przebudzeniu czuje pewien niesmak, który jednak przechodzi po umyciu zębów. Spowodowane jest to najczęściej przez zmniejszone wydzielanie śliny, a także obecność resztek pokarmowych w przestrzeni międzyzębowej. Jeśli w naszej jamie ustnej dochodzi do zmian chorobowych, pojawiają się w tych miejscach bakterie, które są winne procesowi fermentacji tych resztek. Wytwarzane są wtedy związki siarki, które właśnie znajdują się w naszym oddechu i odpowiadają za jego brzydką woń. Do innych przyczyn należą choroby jamy ustnej i gardła, jak np. zapalenie migdałków, angina, zapalenie zatok, a także problemy z układem pokarmowym, m.in. z wątrobą. Najczęściej jednak nieprzyjemny oddech ma swoją przyczynę w niedostatecznej higienie jamy ustnej, a dokładniej w dużej ilości płytki nazębnej i nieregularnym myciu zębów oraz unikaniu wizyty u dentysty.

Jak zadbać o świeży oddech?
W pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu z ust i zatrzymaniu świeżego najważniejsze jest dokładne czyszczenie zębów minimum dwa razy dziennie. Warto wtedy stosować pasty do zębów o działaniu odświeżającym, najczęściej z mocno miętowym smakiem. Podstawą jest też codzienne czyszczenie przestrzeni między zębami za pomocą nici dentystycznych. Pozwoli to na usunięcie resztek pokarmów i osadu nazębnego, któremu nie podoła szczoteczka do zębów. Ważne jest również oczyszczanie języka i wewnętrznych powierzchni policzków oraz dziąseł. W usunięciu bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach bardzo pomaga płyn do płukania jamy ustnej. Jest to doskonałe uzupełnienie szczotkowania i nitkowania.

Dlaczego warto stosować płyn do płukania jamy ustnej?
Płukanie jamy ustnej po myciu zębów samą wodą tak naprawdę powoduje wypłukanie nie tylko resztek pokarmowych, ale też substancji zawartych w paście do zębów, które mogłyby jeszcze działać wewnątrz jamy ustnej. Płyn do płukania dba więc o to, by działanie mycia zębów zostało przedłużone oraz wzmocnione. Dodatkowo płyny mają działanie odświeżające oddech  oraz pozbywają się większej ilości bakterii, z którymi nie poradzi sobie pasta czy nitka. Płyny w znacznym stopniu zapobiegają odkładaniu się płytki nazębnej oraz mają często działanie przeciwzapalne. Przede wszystkim jednak płyn do płukania jamy ustnej pozwala na długotrwałe utrzymanie świeżego oddechu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter