• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Zapraszamy na piknik edukacyjny: trzy kolory – zielony

Fundacja Marsz Zebry, Autofederacja, Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa – Krew dla Życia, Wydział Ruchu Komendy Stołecznej Policji,  Stołeczna Straż Pożarna, oraz przedstawiciele sektora prywatnego, w tym Shell łączą siły w promowaniu bezpieczeństwa.

„Zielone światło dla edukacji w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” to hasło warszawskiego pikniku edukacyjnego, przy organizacji którego połączyły siły zarówno organizacje pozarządowe, służby mundurowe oraz sektor prywatny. Jego celem jest promowanie nowoczesnego i niestandardowego podejścia do wychowania komunikacyjnego dzieci i młodzieży. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę opinii publicznej na problem edukacji w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a także stać się źródłem inspiracji dla nauczycieli oraz instytucji zajmujących się przygotowaniem dzieci i młodzieży do samodzielnego, świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Piknik odbędzie się 15. września 2012 roku w godzinach 11.00 – 16.30 na terenie Automobilklubu Polskiego na warszawskim Bemowie.

„Bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo! Tego właśnie brakuje na polskich drogach. Bardzo cieszę się, że mogliśmy zjednoczyć siły i wspólnie zorganizować wielką, atrakcyjną imprezę dla całych rodzin i pokazać, że nauka – choćby o ruchu drogowym – wcale nie musi być nudna!” – mówi Hubert Drabik, Prezes Autofederacji. „Mam nadzieję, że wspólnymi siłami przyczynimy się do zmniejszenia liczby  wypadków na drogach, zwiększenia świadomości i wiedzy kierowców o zagrożeniach i wpływie alkoholu na sposób prowadzenia pojazdu” – dodaje Drabik.

„Propagując idee przyświecające „Światowej Dekadzie Działań na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011-2020”, pragniemy uwrażliwić środowiska edukacyjno-oświatowe na problemy związane z bezpieczeństwem drogowym oraz promować odpowiednie postawy u dzieci, młodzieży i dorosłych” – mówi Anetta Czapska, Prezes Fundacji Marsz Zebry. „Naszym marzeniem jest, by bezpieczeństwo w ruchu drogowym stało się ważnym tematem debat, działań kulturalnych, politycznych i ekonomicznych. By śladem państw zachodnich mówiły o nim głośno autorytety wszystkich dziedzin życia.” – dodaje Czapska.

Wśród licznych atrakcji Pikniku „Trzy Kolory: Zielony” przewidziano:

Inscenizację  katastrofy drogowej z udziałem autobusu oraz samochodu osobowego,  połączoną z pokazem ratownictwa medycznego, nauką pierwszej pomocy oraz nauką prawidłowego zachowania po wypadku.

  1. Wielki Test z Wiedzy o Ruchu Drogowym z udziałem znanych osobistości z radia i telewizji.     
  2.  „Miasteczko gokartowe” odwzorowujące ruch  uliczny w mikroskali (będzie to praktyczny test ze znajomości zasad ruchu drogowego oraz pretekst do omówienie tak istotnych dla bezpieczeństwa zagadnień jak: wbieganie na jezdnię, przebieganie po przejściu dla pieszych, przejeżdżanie rowerem przez przejście czy wyprzedzanie na przejściu).
  3. Przygotowane przez Policję „miasteczko rowerowe”, umożliwiające naukę bezpiecznej jazdy na rowerze oraz wyrobienie karty rowerowej i motorowerowej.
  4. Akrobatyczne popisy na BMX-ach oraz krótki kurs serwisowania pojazdu.
  5. Na pikniku pojawi się należący do kampanii Krewniacy nowoczesny autobus im. Jana Pawła II, pełniący rolę ruchomej stacji medycznej. Na jego pokładzie w trakcie trwania imprezy będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku, do czego gorąco zachęcamy. Pamiętajmy, że tylko dziewięć mililitrów krwi wystarcza, aby być może w przyszłość znaleźć swojego bliźniaka genetycznego i uratować mu życie.
  6. Koncert hip-hop

 Wstęp na Piknik jest bezpłatny.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter