• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Zadbaj o sylwetkę przed sezonem

man-461195_1280Wielu mężczyzn marzy, aby wyróżniać się piękną rzeźbą ciała, optymalną klatką piersiową, siłą oraz kondycją. Jednakże cel ten trudno osiągnąć, a żeby był możliwy do zrealizowania, panowie muszą się sporo natrudzić i napracować. Jednakże istnieje kilka sposobów, by piękne mięśnie przestały już leżeć w kwestii marzeń, lecz stały się rzeczywistością.

Ciało atlety
Niestety, wciąż niewielu mężczyzn może pochwalić się nienagannym ciałem atlety. Warto jednak mieć na uwadze, że doskonale rozwinięta klatka piersiowa świadczy przede wszystkim o tężyźnie fizycznej, ale równocześnie stanowi funkcję ochronną dla serca i płuc. Aby móc cieszyć się pięknie i wszechstronnie rozwiniętą muskulaturą klatki piersiowej musimy mieć na uwadze wykonywanie konkretnych ćwiczeń, jakie to przyczynią się do rozwoju mięśni. Jakie ćwiczenia należy, więc wykonywać? Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką oferują nam trenerzy np. w Active Power we Wrocławiu. W pierwszej kolejności zalecane jest, aby wykonywać ćwiczenia podstawowe, które to mają typowo siłowy charakter. Są to, więc przede wszystkim powszechnie nam znane wyciskania, które wpływają na rozwój mięśni klatki piersiowej. W dalszej fazie naszego treningu należy wykonywać tak zwane ćwiczenia izolowane. Mogą to być rozpiętki, przenoszenia i wbrew pozorom nie wymagają one podnoszenia dużych ciężarów, ponieważ o wiele ważniejsza jest technika ich wykonywania.

Podstawą jest rozgrzewka
Trenując klatkę piersiową, musimy pamiętać o rozgrzewce. Jest to istotny element, kiedy pod uwagę weźmiemy nasze stawy barkowe, łokciowe a także nadgarstki. Warto wykonać także kilka ćwiczeń rozciągających i dopiero wówczas przejść do treningu głównego. Pracując nad klatką piersiową istotne jest również stopniowanie obciążeń. Nie możemy sięgnąć od razu po duże ciężary, lecz zacząć od wykonania kilku serii z mniejszym obciążeniem. Tym samym właściwie przygotujemy nasze mięśnie i stawy do najtrudniejszych ćwiczeń. Jeśli w krótkim czasie pragniemy cieszyć się sylwetką atlety, wskazane jest wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej, albowiem pracuje tutaj cała grupa mięśni klatki piersiowej. Regularnie wykonywane ćwiczenia doprowadzą nas do sukcesu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter