• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Sygnet męski – dlaczego warto go mieć? Zobacz, w jaki sposób nosić ten dodatek

Męska biżuteria jest coraz popularniejsza. Panowie chętnie sięgają po zegarki, bransolety, a także inne dodatki. To nie tylko elementy stylizacji – często mają też symboliczne znaczenie. Coraz chętniej z tej grupy akcesoriów wybierane są sygnety męskie. Dlaczego warto taki mieć? Jak powinieneś nosić taką biżuterię? Przeczytaj, w jaki sposób warto eksponować sygnet.

Sygnet męski jako ważny symbol

Od wieków sygnety mają istotne znaczenie. Niegdyś były to atrybuty królów i szlachciców, które symbolizowały władzę i majętność. Poza oczywistą funkcją, podkreślającą atrybuty możnowładcy, sygnet ułatwiał również jego identyfikację. Pierścień ten często ozdobiony był herbem rodzinnym. W późniejszych okresach tego typu biżuteria także doceniana była przez mężczyzn z tzw. “wyższych sfer”. Noszono ją jako symbol bogactwa i istotnego wpływu na panujące trendy. Ten wyjątkowy pierścień był dodatkiem dla polityków, wojskowych oraz absolwentów wyższych uczelni. Dzięki temu można było rozpoznać ważną osobistość. Przez lata sygnety nie straciły swojej wartości – wręcz przeciwnie! Coraz chętniej wraca się do pięknej tradycji przekazywania sygnetów z pokolenia na pokolenie. To symbol więzi rodzinnych i przynależności do określonej linii.

Jaki sygnet wybrać?

Męska biżuteria ma podkreślać stylizację i Twój charakter. Nieodpowiednio dobrany lub nietrafnie wyeksponowany sygnet męski może zburzyć cały wizerunek. Niegdyś sygnety ozdobione były dużymi, szlachetnymi kamieniami. Dziś warto postawić na dość prosty model, który ma podkreślać Twoje “ja”. Sygnet męski nie musi być wielkim pierścieniem z bogatym kamieniem – wybierz prosty wzór, który idealnie skomponuje się z casualowymi i okazjonalnymi stylizacjami. Pierścienie te wykonywane są z wielu kruszców – ze złota, srebra, a nawet platyny. Te klasyczne – złote – cieszą się niesamowitą sympatią wśród mężczyzn. Jubilerzy w swoich ofertach mają różne wzory sygnetów. Sprawdź, co proponuje Ci np. e-sklep Biżuteria Chris. Złote sygnety to jego specjalność!

Jak nosić sygnet męski?

Sygnet na palcu mężczyzny to symbol klasy i luksusu. Najbardziej pasuje do eleganckiej stylizacji w kompozycji z garniturem, krawatem i dobraną koszulą. Jeśli jednak wolisz mniej zobowiązujące zestawy, postaw na casualowe spodnie i dopasowany sweter – sygnet będzie idealnie wyeksponowany, ale nie przytłoczy stylizacji. Na którym palcu należy nosić ten dodatek? Pełna dowolność! Noś tak, jak Ci wygodnie. Sympatycy sygnetów najczęściej noszą je na serdecznym palcu lewej dłoni.

Jak widzisz, sygnet męski to obowiązkowy element garderoby każdego mężczyzny. Podkreśla klasę i charakter. Wybierz idealny wzór dla siebie i noś go z dumą!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter