• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Sposoby kontroli utrzymania moczu w pęcherzu

Nietrzymanie moczu u mężczyzn to powszechny problem wielu osób dorosłych, nie tylko w podeszłym wieku. Nieodpowiedni tryb życia, przeżyte schorzenia lub wypadki mogą być bowiem przyczyną przejściowych kłopotów z pęcherzem. Czy można temu w jakiś sposób zaradzić? Okazuje się, że tak. Istnieje szereg sposobów na to, by zminimalizować lub całkowicie zlikwidować tę dolegliwość.

Ćwiczenia na nietrzymanie moczu u mężczyzn

Przy nietrzymaniu moczu bardzo pomocne (w przypadku osób, które mogą się poruszać), są odpowiednie ćwiczenia z kilku różnych kategorii. Po pierwsze, istotne są ćwiczenia na mięśnie dna miednicy. Codziennie, około 10 razy z rzędu należy próbować przytrzymać te mięśnie na około 2 sekundy bez zaciskania pośladków, ud oraz brzucha. Przy takich ćwiczeniach trzeba pamiętać o odpoczynku między kolejnymi seriami. Powinien on trwać około 10 sekund. Ćwiczenia na mięśnie miednicy wzmacniają ich siłę, jeśli chodzi natomiast o wzmocnienie wytrzymałości w zakresie utrzymania moczu, trzeba spróbować innej partii ćwiczeń. Podobnie jak w przypadku ćwiczeń wzmacniających polegają one na przytrzymywaniu mięśni uda, ale na dłuższą chwilę (około 10 sekund) po 10 razy dziennie. W takim przypadku trzeba również pamiętać o dłuższej przerwie między seriami (do 20 sekund). Gdy takie ćwiczenia zostaną opanowane, można spróbować dodać do nich dodatkowy element w postaci oporu podbrzusza. Trzeba pamiętać o tym, że wykonywanie ćwiczeń na nietrzymanie moczu u mężczyzn nie daje efektów od razu. Często potrzebne jest kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy cierpliwości.

Przed rozpoczęciem wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń na nietrzymanie moczu, należy skonsultować się z lekarzem. Dzięki jego radom tego typu aktywność nie wywoła dodatkowych dolegliwości.

Kontrolowanie wizyt w toalecie i picia płynów

Aby poradzić sobie z nietrzymaniem moczu, warto również wprowadzić sobie odpowiedni rytm wizyt w toalecie w powiązaniu z piciem płynów. Chodzi tutaj nie tylko o regularne odwiedzanie toalety w ściśle określonych godzinach, ale również o częstotliwość wypróżniania się. W przypadku picia wymaganej w ciągu dnia ilości wody (a więc 1,5 litra), wskazane jest około 8 wizyt w ubikacji dziennie, w celu oddania moczu. Wprowadzanie ograniczeń w tym zakresie lub też zbyt duża częstotliwość wypróżnień, to prosta droga do tego by problemy z nietrzymaniem moczu pogłębiały się.

Pieluchomajtki dla dorosłych – rozwiązanie przy przejściowych problemach z utrzymaniem moczu

W trakcie wykonywania czynności ukierunkowanych na utrzymanie kontroli nad wypróżnianiem się, warto korzystać z pieluchomajtek dla dorosłych. Prym w tym zakresie wiodą pieluchy dla dorosłych marki TENA. Zastosowane w nich rozwiązania zapewniają maksymalną wygodę przy problemach z utrzymaniem moczu, bez względu na ich przyczynę. Po ustąpieniu problemów z nietrzymaniem moczu można wrócić do klasycznej bielizny.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter