• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Soczewki kolorowe – czy na pewno są bezpieczne?

Z soczewek kontaktowych coraz częściej korzystają osoby, które nie mają wad wzroku. W ich przypadku szkła kontaktowe pełnią funkcję estetyczną. Zmieniają bowiem barwę tęczówki. Czy jednak noszenie soczewek kolorowych, bo o nich mowa, jest w pełni bezpieczne?

Nie ma co do tego wątpliwości, że soczewki kontaktowe powstały przede wszystkim z myślą o korekcji wad widzenia. W zależności od rodzaju wady do wyboru mamy soczewki sferyczne (dla krótko- i dalekowidzów), toryczne (dla osób z astygmatyzmem) i progresywne (dla osób starszych, którzy potrzebują różnych mocy soczewki do bliży i do dali). Obecnie jednak coraz popularniejsze są kolorowe soczewki kontaktowe.

Najczęściej są to warianty zerowe, które nie korygują wad wzroku. Ich podstawowym atutem jest to, że zmieniają kolor tęczówki. Jest to niezwykle pożądany efekt wśród makijażystów i wielbicieli metamorfoz. W ciągu kilku sekund, tyle bowiem zajmuje założenie szkieł kontaktowych, jesteśmy w stanie zmienić naturalny kolor oczu na brązowy, niebieski czy zielony. Istnieją również bardziej ekstrawaganckie rozwiązania, np. soczewki fioletowe, czerwone czy też czarne, co na pewno docenią miłośnicy oryginalnego wyglądu.

Zdecydować możemy się także na bardziej subtelne warianty, które nie tyle zmienią kolor oczu, co podkreślą jego naturalne piękno. Tego typu kolorowe szkła kontaktowe również są chętnie wybierane.

Czy soczewki kolorowe są bezpieczne?

 Chociaż soczewki kolorowe cieszą się coraz większą popularnością, wiele osób pomimo chęci nie decyduje się na ich założenie, gdyż obawia się o bezpieczeństwo wzroku. Warto więc podkreślić, że kolorowe szkła kontaktowe nie są szkodliwe dla oczu, o ile pochodzą ze sprawdzonego źródła. Bezpieczne soczewki kolorowe, jak i klasyczne szkła korekcyjne, znajdziemy w salonie optycznym https://trendyopticians.pl/soczewki-kontaktowe. Szeroki wybór sprawia, że z łatwością wybierzemy rozwiązania, które są bezpieczne dla wzroku, a jednocześnie odpowiadają naszym potrzebom i preferencjom.

Pamiętajmy również o tym, że soczewki kolorowe, podobnie jak korekcyjne, powinny być dobierane przez specjalistę. Wówczas na pewno unikniemy infekcji, urazów i pogorszenia widzenia oraz zapewnimy sobie komfort ich użytkowania. Ważna jest także odpowiednia pielęgnacja kolorowych szkieł kontaktowych.

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter