• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

PAH zaprasza do Fabryki Trzciny na imprezę z okazji Światowego Dnia Wody

Już po raz drugi Polska Akcja Humanitarna zaprasza do Fabryki Trzciny na imprezę z okazji Światowego Dnia Wody. 18 marca (piątek) o godzinie 19.00 rozpocznie się wieczór, podczas którego Sidney Polak, Marika i aFrykasy sunSystem zagrają w na rzecz społeczności borykających się z brakiem dostępu do wody pitnej i odpowiednich warunków sanitarnych. Przed koncertem ambasadorowie Kampanii Wodnej – Agata Buzek i Piotr Adamczyk zaprezentują działania PAH w Sudanie Południowym i Autonomii Palestyńskiej.

Światowy Dzień Wody obchodzony 22 marca zyskał niedawno wyjątkowe znaczenie. W lipcu 2010 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła rezolucję, w której prawo dostępu do czystej wody oraz sanitariatów zostało uznane za jedno z podstawowych praw człowieka. Dlatego Polska Akcja Humanitarna, która od 2004 roku prowadzi Kampanię Wodną, pragnie tego dnia przypominać, że około 884 milionów ludzi na świecie wciąż nie ma dostępu do bezpiecznych źródeł wody, a 2,5 miliarda ludzi cierpi z powodu chorób wywołanych brakiem infrastruktury sanitarnej.

Problem wodny nie dotyczy jedynie krajów ubogich. Warto pamiętać, że choć zasoby słodkiej wody na świecie utrzymują się na stałym poziomie, liczba ludzi i ich potrzeby wciąż rosną. Polska nie jest tu wyjątkiem. Świadomie lub nie, wszyscy przyczyniamy się do zmniejszania zasobów wody pitnej. Połączone wysiłki nas wszystkich mające na celu ograniczenie zużycia wody, pomogą zapobiec pogłębianiu kryzysu i ubytkom zasobów wodnych na Ziemi, które są jednym z naszych najcenniejszych skarbów.

Z tego powodu PAH po raz drugi organizuje imprezę z okazji Światowego Dnia Wody, który w tym roku odbywa się pod hasłem: „Woda dla miast. Odpowiadając na miejskie wyzwania”. Wieczór w Fabryce Trzciny w Warszawie poprowadzą Agata Buzek i Piotr Adamczyk – ambasadorowie Kampanii Wodnej, którzy między innymi opowiedzą o działaniach PAH w Sudanie Południowym oraz Autonomii Palestyńskiej.

Jedną z tegorocznych atrakcji będzie także pokaz mody, stanowiący jednocześnie finał konkursu graficznego, ogłoszonego przez PAH. W konkursie wzięli udział młodzi, zaangażowani społecznie graficy, których zadaniem było zaprojektowanie koszulki inspirowanej problemem dostępu do wody pitnej. Wyróżnione w konkursie projekty zostaną zaprezentowane przez znane osobistości życia publicznego i showbiznesu: Oliviera Janiaka, Karolinę Malinowską, Karinę Kunkiewicz, Dorotę Wróblewską, Magdę Górską, Kasię Glinkę oraz Wojciecha Malajkata.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć także wystawa zdjęć Wojciecha Grzędzińskiego, który w marcu 2010 roku razem z pracownikami PAH podróżował po Sudanie Południowym, a efektem jego pracy jest fotoreportaż „Potrzeba wody w Sudanie”.

Koncert z udziałem Mariki, Sidneya Polaka i aFrykasy sunSystem rozpocznie się o godzinie 20. Biletem wstępu na imprezę będzie niebieska opaska w cenie 5 zł, a całość zebranej kwoty zasili konto Kampanii Wodnej PAH

Na specjalne zaproszenie PAH, w tegorocznych obchodach Dnia Wody wezmą udział przedstawiciele firm społecznie odpowiedzialnych, angażujących się w działania na rzecz znoszenia nierówności w dostępie do bezpiecznych źródeł wody pitnej oraz godnych warunków sanitarnych.

Obchody Światowego Dnia Wody pod patronatem PAH odbędą się również w Krakowie i Toruniu.

W programie:

19.00      Agata Buzek i Piotr Adamczyk witają gości – pokaz koszulek konkursowych i prezentacja działań PAH

20.00    Koncert

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter