• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Nietrzymanie moczu u mężczyzn – jak poradzić sobie ze wstydem?

Wypróżnianie się wymaga parcia, ale zdarza się również, że ta czynność przebiega poza naszą świadomością. Szczególnie nietrzymanie moczu u mężczyzn jest kłopotliwe. Pojawiające się w związku z nim plamy pozostają bowiem na odzieży lub meblu, wywołując wstyd i zażenowanie. Jakie są przyczyny inkontynencji u mężczyzn i czy można sobie z nią poradzić?

frustrated depressed man portrait over gray sepia background

Inkontynencja u mężczyzn – przyczyny i środki zapobiegawcze

Nietrzymanie moczu u mężczyzn to dolegliwość, która pojawia się często w przypadku infekcji układu moczowego oraz problemów z prostatą, nadmierną wagą, a także u cukrzyków. Równie powszechną przyczyną inkontynencji są choroby obejmujące układ nerwowy (jak choroba Parkinsona lub Alzheimera), a także przyjmowanie niektórych leków. W przypadku pojawienia się już drobnych problemów z kropelkowym nietrzymaniem moczu należy jak najszybciej udać się do specjalisty. Dzięki temu bardzo szybko zostanie wdrożone odpowiednie leczenie farmakologiczne i będzie możliwe uniknięcie operacji. Świetne uzupełnienie terapii stanowią ćwiczenia nietrzymające mocz. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą się normalnie poruszać.

Nietrzymanie moczu, które jest nieleczone w odpowiedni sposób, może prowadzić do znacznie groźniejszych schorzeń. Będą one rzutowały na funkcjonowanie organizmu w ciągu dnia. Podejmowanie ryzyka w tej kwestii może się zatem skończyć bardzo źle. Warto podjąć odpowiednie kroki ku minimalizowaniu skutków nietrzymania moczu bez zbędnej zwłoki.

Nietrzymanie moczu u mężczyzn a ćwiczenia

Aby zlikwidować problem inkontynencji, warto wypróbować ćwiczenia, szczególnie te, które oddziałują na mięśnie dna uda. Są to ćwiczenia, które opierają się o zaciskanie mięśni dna uda. Jedno powtórzenie trwa kilka sekund, przy czym dla osiągnięcia zamierzonych efektów trzeba wykonać około 10 takich powtórzeń, z przerwami 10-sekundowymi. Istotne jest przy tym unikanie zaciskania jednocześnie ud, brzucha oraz pośladków. Dzięki temu można nauczyć szybko organizm, jak ma się zachowywać. Intensywność treningu na nietrzymanie moczu powinna być stale zwiększana. Warto także urozmaicić ćwiczenia o opór nadbrzusza. Wymaga to sporej cierpliwości w ćwiczeniach. Istotna jest bowiem regularność, która przyniesie odpowiednie efekty.

Wkładki – idealny produkt dla mężczyzn z inkontynencją

Problemy z nietrzymaniem moczu powinny skłonić do wyposażenia się w odpowiednie wyroby medyczne w postaci wkładek mocowanych do bielizny za pomocą specjalnego paska. Bardzo ważną ich cechą jest lekkość oraz to, że bardzo dobrze dopasowują się one do ciała. Równie ważnym aspektem jest wykorzystanie w nich nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym nosi się je bardzo komfortowo. Na przykład w wyrobach firmy TENA są to specjalne absorbenty zatrzymujące wilgoć oraz zapewniające długotrwałe uczucie suchości. Ciekawie pomyślany jest oprócz tego system ochrony przed przykrymi zapachami bardzo ważny dla osób bardzo aktywnych w ciągu dnia.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter