• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Multiroom audio to nowoczesna propozycja rynku audio-video

Nasze mieszkania czy domy nigdy wcześniej nie były tak wygodne w codziennym użytkowaniu, jak ma to miejsce współcześnie. Wszystko to, w dużej mierze zawdzięczamy nowym technologiom, w które je możemy wyposażyć. Tak zwane „inteligentne systemy” pozwalają sterować: oświetleniem, roletami, alarmem czy zaawansowanym sprzętem audio przy pomocy, przyjaznego w obsłudze, jednego pilota lub posiadającego odpowiednie oprogramowanie tabletu lub smartfona. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się na takie rozwiązania, choćby po to, aby uczynić swoje codzienne życie przyjemniejszym. Jedną z najnowszych, a zarazem najciekawszych propozycji na dzisiaj jest system multiroom audio.

Co się kryje za terminem „multiroom audio”?
Istotę systemu można opisać w kilku zdaniach. Najprościej rzecz ujmując, multiroom audio pozwala cieszyć się ulubioną muzyką w dowolnym zakątku naszego domu czy mieszkania. Na czym wobec tego polega cała innowacja? Rzecz w tym, że z systemu może korzystać jednocześnie kilku domowników, którzy w różnych pomieszczeniach będą słuchali zupełnie czegoś innego, na różnych poziomach głośności. Do tego dochodzi jeszcze to, że systemem sterujemy przy pomocy przejrzystych, a więc prostych w obsłudze, aplikacji na tablety czy smartfony. Wyobraź to sobie, siedzisz w wygodnym fotelu i włączasz ostatnią płytę ulubionego wykonawcy, a w łazience sączy się charakterystyczna dla salonów SPA muzyka relaksacyjna. Po raz pierwszy można stworzyć swoją własną, domową ścieżkę dźwiękową, która pobudzi nas rano pozytywnymi rytmami, zmotywuje w trakcie domowego treningu czy zrelaksuje wieczorem w sypialni. Nawet mając pełne ręce pracy można za pomocą kliknięcia w smartfon czy tablet ustawić nową melodię lub zmienić poziom głośności. „Ze wszystkich systemów jakie instalujemy w domach to właśnie multiroom audio jest tym, który na klientach robi największe wrażenie” – mówi Paweł Filocha zarządzający sprzedażą w cyfrowedomy.pl.

Zaawansowana technologia
Decydując się na zakup i instalację multiroom audio, warto zdać sobie sprawę z tego, że za tym wyjątkowo łatwym w obsłudze systemem, stoi szereg nowoczesnych technologii. Instalacja tego typu systemu, wymaga pewnego doświadczenia instalatorów, i to zarówno z dziedziny audio-video, jak i rozwiązań sieciowych w tym WiFi. „Proces zwykle zaczynamy od wykonania projektu, który odzwierciedla wymagania klienta i jego współdomowników. Na tym etapie inwestor podejmuje decyzje jakie pomieszczenia i ile stref chce nagłośnić oraz za pomocą jakich głośników. W zależności od preferencji, mamy do wyboru wiele różnorodnych możliwości, od sufitowych głośników instalacyjnych, poprzez głośniki niewidzialne, aż po klasyczne konstrukcje kolumn głośnikowych. O pozostałych elementach systemu, jak odtwarzacze sieciowe, wzmacniacze strefowe czy elementy systemu LAN i WiFi, mówi się już niewiele, ponieważ umieszczone w rozdzielnicy audio, pozostają niewidoczne. W kolejnym etapie wykonujemy na podstawie projektu instalację kablową, po czym podłączamy i konfigurujemy system. Aby zagwarantować przyszłym użytkownikom stabilność pracy i wysoką jakość brzmienia, preferujemy sprawdzone urządzenia uznanych marek” – mówi Paweł Filocha.

Precyzja i doświadczenie
Wysoka jakość komponentów odpowiada za późniejsze użytkowanie, z drugiej strony nawet najdroższe elementy systemu nie zdadzą się na wiele, jeżeli nie idą w parze z poprawną konfiguracją. Wyszkoleni specjaliści, są w stanie sprawnie i precyzyjnie zamontować system multiroom audio w dowolnym mieszkaniu. Tym bardziej warto skorzystać z podpowiedzi znawców tematu, że od niedawna na rynku są również dostępne całkowicie bezprzewodowe systemy, których dobór i instalacja wymaga odrobiny doświadczenia. „Decydując się na system multiroom audio, warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniej firmy. Fachowcy nie tylko przygotują najlepszy projekt i zajmą się instalacją, ale również pomogą w rozsądnym doborze poszczególnych urządzeń. Multiroom jest świetnym elementem inteligentnego domu czy mieszkania, dyskretnym, a jednocześnie zwracającym uwagę swoją efektywnością. – podsumowuje inny specjalista z firmy cyfrowedomy.pl.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter