• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Maszyny do cięcia wodą a ich zalety

Cięcie za pomocą strumienia wody jest procesem technologicznym, dzięki któremu można wycinać kształty w różnych materiałach, jak chociażby w blachach wyprodukowanych z nierdzewnej stali. Wykorzystuje się w tym celu specjalistyczne urządzenia, jakimi są maszyny do cięcia wodą.

Czym charakteryzują się maszyny do cięcia wodą?

Przede wszystkim różnorodnością oraz wysokimi parametrami technicznymi. Jedną z ich najważniejszych zalet jest możliwość obrabiania grubości w bardzo szerokim zakresie.
Większość maszyn do cięcia wodą została wyposażona w dwie głowice, które są sterowane numerycznie. Mają one niebagatelny wpływ na podniesienie efektywności cięcia szczególnie w przypadku produkcji wyrobów obejmujących duże serie.

Niekwestionowaną zaletą głowic tnących jest duża dokładność cięcia, przy jednoczesnej jego powtarzalności, nawet wówczas, gdy dysza ulegnie zmianie. Maszyny do cięcia wodą zapewniają poza tym możliwość dokładnego restartu cięcia w obrębie konturu. Przeznaczone do cięcia za pomocą strumienia wody maszyny gwarantują wysoką wydajność. Jest ona uzależniona od mocnej pompy, która została przystosowana do pracy pod ciśnieniem rzędu sześciu tysięcy dwustu Bar.

Maszyny do cięcia wodą oraz ich zalety

Maszyny do cięcia wodą wyróżniają się niezwykłą stabilnością, ponieważ w ogóle nie poddają się wibracjom. Dzięki takim walorom z jednej strony istnieje możliwość uzyskania niezwykle precyzyjnego cięcia, z drugiej natomiast wywiera to ogromny wpływ na jakość wycinanych elementów. Zdarza się, że przygotowana do pracy maszyna, obciążona blachą, może ważyć do siedemdziesięciu ton, co decyduje o tym, że jej konstrukcja jest nienaruszalna i mocna.

Maszyny do cięcia wodą są przystosowane do cięcia nawet najtwardszych materiałów, przy czym na szczególną uwagę zasługuje fakt, że – pomimo zastosowania dużych prędkości – w obszarze cięcia nie dochodzi do naprężeń, niepożądanych odkształceń oraz nadmiernego podnoszenia się temperatury, ponieważ woda równocześnie schładza obrabiany materiał.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter