• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jakie są zalety ekologicznych domów?

Chociaż domy z drewnianych bali to wciąż rzadko spotykany na polskim rynku widok, to jednak można zaobserwować, że systematycznie rośnie zainteresowanie tego typu budownictwem. Popularne finki są bowiem nie tylko wizualnie ładnym, ale także bardzo użytecznym rozwiązaniem. Wszyscy, którzy w najbliższym czasie planują postawić swoje wymarzone „cztery kąty” powinni przynajmniej wziąć pod uwagę postawienie budynku tego typu.

Za ekologicznym typem zabudowy przemawia bowiem wiele czynników, które każą domy fińskie traktować coraz bardziej poważnie. Domostwa takie są bardzo „zdrowe”. Do ich budowy wykorzystuje się bowiem surowiec naturalny jakim jest drewno. Posiada ono niezwykłą zdolność do samoregulacji wilgotności, co stwarza niepowtarzalny, bardzo trudny do uzyskania w innych technologiach, mikroklimat wnętrza budynku. Fachowcy z findrewno.pl zwracają uwagę, że w krajach, gdzie taki typ budownictwa jest szeroko rozpowszechniony, statystyczny ich mieszkaniec żyje nawet o kilkanaście lat dłużej.

Wiele osób stawiających swe domostwa przejmuje się długim czasem realizacji inwestycji. W przypadku domów z drewnianych bali problem ten nie występuje. Poskładanie takiego domu na placu budowy trwa zazwyczaj nie więcej niż trzy miesiące, a jeśli zostanie on przywieziony na plac budowy w pełnej prefabrykacji maksymalnie kilka dni.

Finki nie należą do domów ciężkich. Ich lekka konstrukcja ogranicza do niezbędnego minimum wielkość fundamentów, za sprawą tego zmniejsza się również koszt postawienia budynku. Dzięki temu można zaoszczędzić także na transporcie materiałów na plac budowy. – Warto zwrócić uwagę, że technologia stawiania takich domów jest „sucha”. Oznacza to, że wykonanie konstrukcji domu ogranicza się jedynie do montażu drewnianych elementów, które łączone są ze sobą za pomocą gwoździ i metalowych łączników. Dzięki temu nie ma konieczności wykorzystywania przerw technologicznych, a to znacznie przyczynia się do skrócenia czasu budowy – mówią specjaliści z findrewno.pl.

Jak wiadomo warunki atmosferyczne często stwarzają problemy ze sprawnym postawieniem budynku. W przypadku domów z bali drewnianych nie ma tego problemu. Nie licząc fundamentów, ten model konstrukcyjny nie wymaga żadnych prac mokrych, jak betonowanie czy murowanie. Sprawia to, że prace budowlane mogą odbywać się nawet w porze zimowej.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter