• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Impotencja i zaburzenia erekcji

290xX_leki_na_potencje..jpgImpotencja seksualna to niezdolność organizmu do osiągnięcia reakcji seksualnych. Oprócz osiągnięcia i utrzymania wzwodu, potencja seksualna u mężczyzn oznacza także prawidłowo wysokie libido, zdolność do osiągnięcia orgazmu, prawidłowego wytrysku, a także pełną satysfakcję ze zbliżenia, zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym.

U mężczyzn najbardziej widoczną oznaką sprawności seksualnej jest erekcja, czyli wzwód. Jest to zjawisko fizjologiczne powstające w wyniku napełniania się krwią ciał jamistych i ciała gąbczastego prącia, do którego dochodzi podczas jego stymulacji.
Wzwód powoduje, że prącie staje się większe i sztywniejsze, co umożliwia odbycie stosunku płciowego. Zaburzenia erekcji polegają na niemożliwości uzyskania i / lub utrzymania wzwodu. Wiele osób uważa, że problem ten dotyczy tylko i wyłącznie populacji mężczyzn w wieku podeszłym, co jest oczywiście przekonaniem błędnym.
Impotencja, a nawet tylko przejściowe problemy z potencją to drażliwy i niezwykle wstydliwy problem, o którym sami zainteresowani nie chcą mówić, a dotyczy on stosunkowo dużej części mężczyzn i to we wszystkich grupach wiekowych. Przyczyny problemów z potencją i erekcją są różne. Istnieje bardzo wiele stanów mogących prowadzić do wystąpienia zaburzeń erekcji. W wielu przypadkach zaburzenia wzwodu występują sporadycznie i są wywołane przyczynami przejściowym, czyli takimi, które można wyeliminować, co skutkuje natychmiastową poprawą. Często pojawiają się one w przebiegu chorób ogólnoustrojowych, takich jak na przykład cukrzyca czy też miażdżyca. Należy wspomnieć, że problemy z potencją mogą być w wielu przypadkach wynikiem zaburzeń psychicznych.

Zaburzenia erekcji i impotencja – przyczyny
Zaburzenia erekcji są jednym ze zdecydowanie najczęściej występujących u mężczyzn problemów z potencją, w związku z tym warto poznać przyczyny tego stanu. Jest ich naprawdę wiele, aczkolwiek do najważniejszych zaliczamy…

  • Choroby dotyczące naczyń krwionośnych i ogólnie układu krążenia – przede wszystkim miażdżyca. Jak już wspomniano wcześniej, warunkiem koniecznym do wystąpienia erekcji jest sprawny przepływ krwi w naczyniach krwionośnych prącia, powodujący wypełnienie cial jamistych i ciała gąbczastego. Miażdżyca zwiększa sztywność naczyń oraz powoduje ich zwężenie, co istotnie zaburza przepływ krwi. Innym schorzeniem z tej grupy jest tak powszechnie spotykane w populacji nadciśnienie tętnicze – również ono prowadzi do zaburzeń w strukturze i funkcjonowaniu naczyń krwionośnych.
  • Zaburzenia natury psychicznej – problem tak ważny, a przez wielu ignorowany. Stanowi drugą pod względem częstości występowania przczynę zaburzeń erekcji i dotyczy głównie mężczyzn w młodszych grupach wiekowych. Najczęściej mówi się tutaj o lęku. Może on wynikać z obawy przed ośmieszeniem się przed partnerką, niespełnieniem jej oczekiwań, niechcianą ciążą, zakażeniem się chorobami przenoszonymi drogą płciową, ale może być też związany z niepewnością wynikającą z uprzednich niepowodzeń natury seksualnej. Nie można zapominać także o problemie, jakim jest niska samoocena oraz stany depresyjne.
  • Operacje na narządach miednicy małej i gruczole krokowym – w tym przypadku zawsze istnieje pewne ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych, ale także nerwów odpowiadających za unerwienie prącia, co skutkuje brakiem pobudzenia pomimo właściwej jego stymulacji.
  • Uzależnienia – nadużywanie alkoholu, tytoniu i narkotyków ma udowodniony niekorzystny wpływ na erekcję.
  • Leki i substancje pochodzenia chemicznego – problemy ze wzwodem są znamiennie częstsze pośród mężczyzn przyjmujących leki przeciwnadciśnieniowe, przeciwdepresyjne, przeciwhistaminowe, substancje hormonalnie czynne (na przykład te stosowane w leczeniu przerostu gruczołu krokowego), a także środki uspokajające. Zaburzenia erekcji są jednym z działań ubocznych, czyli niepożądanych, tych grup leków. Nie dotyczą one wszystkich pacjentów stosujących dany lek, dlatego też nie można popadać w paranoję i przestać się leczyć, warto natomiast pytać lekarza o tego typu objawy uboczne. Musimy pamiętać także o tym, że niekorzystny wpływ na erekcję mają także środki o działaniu anaboliczno-androgennym (steroidy), czyli te, które są stosowane w dopingu.
  • Urazy  – dotyczące zarówno naczyń krwionośnych, nerwów, jak i tkanek miękkich prącia, ale także uszkodzenia rdzenia kręgowego czy miednicy.
  • Choroby neurologiczne – w przebiegu, których zaburzone jest przekazywanie sygnałów o stymulacji prącia do ośrodkowego układu nerwowego.
  • Zaburzenia równowagi hormonalnej – przede wszystkim dotyczące zbyt małej ilości testosteronu w organizmie, ale także zbyt dużej jego ilości.

Zaburzenia erekcji – leczenie
Z racji tego, że przyczynami problemów z potencją i erekcją może być wiele schorzeń, priorytetem staje się leczenie chorób podstawowych, np. cukrzycy, depresji, uzależnień. Wielu mężczyzn uważa jednak, że skuteczny sposób zwalczenia impotencji, to pojawiające się na rynku leki na potencję, zarówno na receptę, jak i te dostępne bez wyraźnych wskazań lekarza.

Leki na potencję
Najlepsze tabletki na potencję zawierają L-argininę. L-arginina jest aminokwasem, mającym między innymi zdolność wpływu na naczynia krwionośne – powoduje ona poprawę przepływu krwi przez nie, co jest tak istotne w uzyskaniu wzwodu. Odbywa się to poprzez zwiększenie produkcji tlenku azotu. Jest to prosty związek, który ma silne właściwości rozszerzające naczynia krwionośne.
Organizm jest w stanie sam produkować ten aminokwas (czyli jest to aminokwas endogenny), aczkolwiek nie zawsze ilość wytworzonej L-argininy jest wystarczająca (na przykład dzieje się tak w wieku podeszłym, kiedy ta produkcja spada). L-arginina może być stosowana w leczeniu zaburzeń erekcji, w związku z czym znajdziemy ją w suplementach diety mających na celu poprawienie męskich funkcji seksualnych.
Inne tabletki na potencję? Owszem! Oprócz wyżej wspomnianych, w leczeniu zaburzeń erekcji sprawdza się szereg substancji pochodzenia roślinnego. Terapię dodatkowo wspomagają witaminy i mikroelementy, które zapewniają utrzymanie prawidłowego poziomu testosteronu.

Więcej na temat zaburzeń potencji odnajdziesz na http://wylecz.to/pl/seks/zdrowie-a-seks/leki-na-potencje.html

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter