• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Firma pod chmurką – praca w chmurze

Nowoczesna bizneswoman lub biznesmen lubi mieć swoją działalność zawsze „na oku”. Jeśli przy tym chce zaoszczędzić na kosztach związanych z usługami informatycznymi, dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z oprogramowania w chmurze i wybór modelu SaaS.

Nieważne czy jesteś freelancerką, właścicielką małego butiku, czy samozatrudniającą się nianią, chcąc rozwijać swoją działalność, stawiaj na mobilne rozwiązania. Dzięki nim będziesz zarządzać swoją firmą z każdego miejsca i o każdej porze. Taką możliwość daje chmura obliczeniowa, która jest alternatywą dla tradycyjnego oprogramowania. Możesz wybierać spośród kilku usług tego typu. Jedną z nich jest model SaaS (czyli Software as a Service) zapewniający dostęp do zarchiwizowanych danych oraz narzędzi niezbędnych do zarządzania między innymi księgowością, kontaktami z klientem, działaniami kadrowymi i wielu innych. Wszystkie aplikacje służące do wykonywania określonych operacji są proste i intuicyjne w obsłudze. Dzięki temu czas, który poświęcałabyś na wdrożenie się w standardowy system, przy modelu SaaS jest znacznie krótszy. Ponadto, aby uzyskać dostęp do aplikacji wystarczy login i hasło.

Wygoda i funkcjonalność

 Jeśli decydujesz się na SaaS to usługodawca dostarcza odpowiedni system zamówionych przez ciebie aplikacji. – Wszystkie programy działają na serwerze usługodawcy. Jest to korzystne z punktu widzenia mikroprzedsiębiorcy, ponieważ eliminuje konieczność instalowania dodatkowego oprogramowania na jednym, konkretnym stanowisku komputerowym np. w biurze. Wdrożeniem oprogramowania w firmie również zajmuje się dostawca – mówi Jakub Wietrzyk, specjalista od nowych technologii wfirma.pl – Warto zaznaczyć, że dzięki tym udogodnieniom zmniejszają się koszty firmy, związane z narzędziami informatycznymi, o około 50% – dodaje. Ponadto, wybierając oprogramowanie w modelu SaaS nie musisz wykupować żadnych licencji, nie ingerujesz bowiem w zakres praw autorskich. Jedyne opłaty jakie ponosi właścicielka firmy to comiesięczny abonament związany z korzystaniem z usługi.

Bez obaw

 Kolejną zaletą dla twojego biznesu wybierając zarządzanie „pod chmurką” jest koniec problemów z aktualizacją, usuwaniem błędów, zmianą interfejsu czy wprowadzeniem nowych funkcji. Wszystkie te zadania leżą po stronie administratorów. Model SaaS nie wymaga od ciebie żadnych czynności związanych z optymalizacją pracy systemu. Masz jednak możliwość zgłoszenia do działu IT dostawcy twojego oprogramowania propozycji, które ułatwią ci pracę. Co więcej, firmy oferujące usługę codzienne, zgodnie ze szczegółowymi procedurami zabezpieczają dane twojej firmy. Nie musimy się więc obawiać, że w przypadku awarii serwerów lub sieci stracisz wszystkie dane. I nawet, jeśli będziesz na wakacjach, twój biznes będzie bezpieczny „pod chmurką”.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter