• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Feromony syntetyczne – co powinieneś o nich wiedzieć, jeżeli chcesz je stosować?

Feromony syntetyczne stały się w ostatnich latach bardzo popularnym narzędziem dla osób chcących zbudować silny, pozytywnie odbierany przez osoby z otoczenia wizerunek. Wykorzystywane są w wielu różnych kontekstach: nie tylko jako wabik na osoby płci przeciwnej, ale i w sytuacjach biznesowych, załatwianiu spraw urzędowych czy podczas egzaminów ustnych. Innymi słowy – zawsze, gdy zależy nam na wywieraniu wpływu na osoby z otoczenia dla osiągnięcia własnych celów.

Zrozumiałe jest, że osoby planujące kupno feromonów syntetycznych chcą dowiedzieć się o nich jak najwięcej. Czym właściwie są i na czym polega ich działanie? Czy korzystanie z nich jest bezpieczne dla zdrowia? Chcąc pomóc osobom zainteresowanym ich wykorzystaniem, przygotowaliśmy poradnik, w którym odpowiadamy na te pytania.

Na czym polega działanie feromonów?

Naturalne feromony to występujące w przyrodzie bezzapachowe lotne substancje chemiczne odpowiedzialne za komunikację zapachową, odbierane w sposób nieświadomy za pośrednictwem narządu nosowo-lemieszowego (zwanego również VNO lub narządem Jacobsona). Ich obecność w świecie zwierząt i roślin została już bardzo dobrze udokumentowana – badania wykazały, że owady wysyłają za ich pomocą do osobników tego samego gatunku różnego typu komunikaty. Mogą być to na przykład sygnały godowe, ostrzegające przed zagrożeniem czy znaczące teren.

Ich obecność w świecie zwierząt i roślin została już bardzo dobrze udokumentowana, a w ostatnich latach przeprowadzony został szereg badań, których wyniki wskazują na ich istnienie u ludzi. Znajdują się one w pocie i ślinie i oddziaływać w podobny sposób, co feromony emitowane przez zwierzęta. Z punktu widzenia wiedzy o relacjach międzyludzkich ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ wskazuje na to, iż sposób, w jaki ludzie postrzegają się nawzajem dyktowany jest w dużym stopniu przez komunikaty odbierane w sposób nieświadomy.

Wśród feromonów wyróżniamy męskie (m.in. androsteron, androstenon i androstenol) oraz żeńskie (estratetraenol i kopuliny). Badania wskazują, że osoba wydzielająca dużą ilość tych pierwszych postrzegana jest przez otoczenie jako bardziej męska, zaś tych drugich – bardziej kobieca.

Czym są feromony syntetyczne?

Z uwagi na genetykę, natężenie wydzielanych feromonów może różnić się u poszczególnych osób. Mężczyźni, których ciało produkuje je w dużej ilości, postrzegani są jako typowi „samce alfa”, zaś kobiety jako powabne. Niestety, nie wszystkim geny natura pozwala emitować je w dużej ilości. Dochodzi tutaj jeszcze kwestia higieny – zmywając pot z ciała, pozbawiamy się feromonów.

Feromony syntetyczne wytwarzane są w laboratoriach i stanowią uśrednienie naturalnych substancji występujących wśród ludzi. Dzięki nim możliwe jest wyrównanie braków w naturalnej produkcji feromonów. Na rynku dostępne są mieszanki naturalnych feromonów dla mężczyzn i kobiet, opracowane z myślą zarówno o uwodzeniu, jak i szeroko pojętej pewności siebie w szerokiej gamie życiowych sytuacji. Dostępne są zarówno feromony nierozcieńczone, jak i wymieszane z przyjemnie pachnącymi perfumami. Najpewniejszym źródłem tego typu produktów są sklepy internetowe takie jak https://swiat-doznan.pl/, w których dostępne są najczęściej polecane feromony syntetyczne dla mężczyzn i kobiet.

Jak korzystać z feromonów w sposób bezpieczny?

Czy korzystanie z syntetycznych feromonów jest bezpieczne dla zdrowia? Krótka odpowiedź brzmi: „Tak, jeżeli będziemy używać ich prawidłowo”. W praktyce oznacza to po prostu stosowanie odpowiedniej dawki.

Mówiąc o bezpieczeństwie korzystania z feromonów, należy wspomnieć, że w ich składzie znajduje się pełniący rolę utrwalacza alkohol. Ponieważ zaś stosuje się je na skórę (to jej ciepło sprawia, że zawarte w nich związki wysyłają pożądane sygnały do otoczenia), aplikowanie ich w nadmiernej dawce może doprowadzić do miejscowych podrażnień.

Nadmierna dawka feromonów może także przyprawić nas o ból głowy. Co więcej, przesadzając z ich ilością, ryzykujemy, iż otoczenie będzie patrzeć na nas negatywnie. Dotyczy to głównie mieszanek zawierających dużą dawkę androstenonu – męskiego feromonu kreującego aurę dominacji. Jego nadmierna ilość może sprawić, że osoby płci męskiej będą reagować na nas agresywnie, wyczuwając zagrożenie.

Zdając sobie sprawę z intensywnego działania swoich wyrobów, producenci feromonów zaznaczają, że dawka feromonów nie powinna przekraczać kilku kropel. Nierozcieńczonymi feromonami w żadnym wypadku nie pryskamy się jak perfumami – kilka strategicznie umieszczonych kropel zdecydowanie wystarczy, by wywrzeć na otoczeniu odpowiednie wrażenie.

Inaczej wygląda sprawa w przypadku feromonów rozcieńczonych w perfumach. Wówczas rzeczywiście po prostu pryskamy się perfumami, w których zawarta jest niewielka dawka feromonów. W dalszym ciągu warto jednak zachować umiar – każda elegancka osoba zdaje sobie sprawę, że luksusowy zapach powinien być subtelny, by nie stworzyć wrażenia przesady.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter