• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Ferie w Austrii – narty i co dalej?

Jest idealnym krajem dla narciarzy, jednak ferie na jej terenie to nie tylko wyciągi i trasy zjazdowe. Jakie atrakcje czekają w austriackich ośrodkach sportów zimowych poza stokiem? Oferta jest szeroka, a największym zróżnicowaniem przyciąga Tyrol.

1-dlamezczyznyTyrol: kraina pełna uroku
Tyrol to przede wszystkim piękna sceneria. Na tych, którzy zdecydują się spędzić ferie zimowe w tym właśnie rejonie, czekają zarówno potężne lodowce, jak i szerokie doliny. Wiekowe miasta oraz wioski, w których zachowała się tyrolska tradycja to kolejne walory tej części Austrii. Wypoczynek w modnych ośrodkach sportów zimowych w pobliżu takich miast, jak Lienz czy Innsburck to szansa na pogodzenie zabawy na stoku ze zwiedzaniem największych atrakcji tej krainy. Co warto zobaczyć?

Tyrol przyjazny turystom
Tyrol jest wyjątkowo dobrze zagospodarowany pod względem turystycznym. Dotyczy to nie tylko samych ośrodków narciarskich, ale i bazy noclegowej. Wystarczy zajrzeć na stronę edom.pl, by zyskać informacje na temat kilku tysięcy wakacyjnych apartamentów oraz domów czekających w tej części kraju. Zimą, gdy oprócz bagażu zabierany jest sprzęt sportowy, możliwość dysponowania większą przestrzenią bez wątpienia staje się wielką zaletą. Dodatkowo życie gościom ułatwia pełne wyposażenie apartamentu, dzięki czemu można szaleć na stokach i zwiedzać okolicę bez ograniczeń związanych z godzinami wydawania posiłków czy ciszą nocną. Ile trzeba zapłacić za taki luksus? Kwaterę dla całej rodziny możemy znaleźć już za 1000 – 1200 złotych tygodniowo. Taka cena za możliwość wypoczynku w tyrolskim kurorcie jest wyjątkowo kusząca.

Innsbruck i okolice
Axams czy Telfs to popularne wśród miłośników sportów zimowych gminy, na teren których bez problemów można dostać się z Innsbrucku. To ciekawe miasto, którego wielkim walorem jest międzynarodowy port lotniczy, samo w sobie zasługuje na uwagę. Jak na stolicę kraju związkowego Tyrol przystało, Innsbruck może się pochwalić licznymi atrakcjami. W mieście znanym z organizacji międzynarodowych zawodów narciarskich czekają takie ciekawostki, jak cesarski zamek z XIV wieku czy piękna starówka ze słynnym „Złotym dachem”. Po szaleństwach na stokach można też odwiedzić miejscowe zoo. To Alpenzoo, będące najwyższej położnym ogrodem zoologicznym w Europie. Warto też zwrócić uwagę na jeden z symboli miasta, jakim jest Skocznia Bergisel. Znana jest ona doskonale tym, którzy śledzą zawody Turnieju Czterech Skoczni.

Lienz i jego atrakcje
Średniowieczny charakter miasta oraz jego piękne otoczenie sprawiają, że i tu można miło spędzić czas i odpocząć od narciarskich szaleństw. W tym niewielkim miasteczku można poczuć dość silne wpływy włoskie. Piękny zamek książęcy, gotycka świątynia wypełniona sarkofagami dawnych panów tych ziem oraz muzeum historyczne – oto obiekty, na które warto zwrócić uwagę w czasie pobytu w tym miejscu. 

Tyrol ma swój wyjątkowy klimat. Już sam pobyt w takich miastach, jak Innsbruck czy Lienz staje się wielkim przeżyciem. Możliwość połączenia wypoczynku na ich terenie z wyprawą na narty oraz wizytą w tradycyjnych wioskach czekających w okolicy to kolejne atrakcje, z których warto skorzystać w trakcie pobytu w tej części Austrii.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter