• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Dlaczego mężczyźni unikają seksu? Oto 8 najczęstszych powodów

Wydaje się, że ten problem dotyczy kobiet, tymczasem coraz częściej od seksu wymawiają się mężczyźni. Skąd bierze się ta niechęć? Oto 8 najczęstszych powodów.

1. Brak inicjatywy z jej strony
W ostatnich latach ten problem wypłynął na szerokie wody. Ostatnie badania pokazują, że kobiety są coraz mniej skłonne do dbania o atmosferę w sypialni, a także zachęcania mężczyzny do kontaktu seksualnego. Coraz więcej pań po prostu podporządkuje się mężczyźnie lub jest im wszystko jedno, jak będą wyglądały ich igraszki. Tymczasem mężczyzn bardzo irytuje to, że ich partnerka nie przejawia żadnej inicjatywy i pozostaje bierna.

2. On jest zbytnio zestresowany pracą
W dzisiejszych czasach mężczyźni nie mają lekko. Żyją bardzo szybko, biorą na siebie wiele obowiązków, chcąc zapewnić rodzinie byt. Coraz częściej bywa tak, że wytężona, intensywna praca  (również po godzinach) zaczyna ich przytłaczać. Wracają do swoich domów i jedyne o czym marzą, to sen.

 3. Ona jest zbyt wymagająca i egoistyczna
Daje mu jasno do zrozumienia, że każde zbliżenie musi się u niej kończyć orgazmem. I on musi zawsze stanąć na wysokości zadania, aby zapewnić jej jak największe doznania. Oczekiwania przekazane w taki sposób mogą wywołać stres u mężczyzny i zniechęcić go do podejmowania kolejnych prób.

4. On jest uzależniony
Od pracy, od komputera, od alkoholu… Jakie by to uzależnienie nie było, zawsze powoduje odwrócenie się od innych życiowych aktywności i problemy zdrowotne, które mogą niektóre czynność uniemożliwić.

5. Ona za bardzo nim dyryguje
Mężczyźni tak o tym mówią: nic nie robi, a się rządzi. Wygląda to mniej więcej tak: podczas seksu on skupia się na daniu jej satysfakcji, a ona leży i steruje nim. Mówi: teraz w lewo, nie tak, trochę w prawo, teraz zwolnij, źle to robisz. Mówienie o tym, jak zadowolić drugą stronę jest dobre, jednak trzeba to robić w odpowiednim czasie, w umiejętny sposób. Czyli ze zrozumieniem, tak, by nie urazić partnera.

6. On ma problemy z erekcją
Brak wzwodu lub niemożność jego utrzymania, szybki wytrysk, w konsekwencji brak ochoty na seks – to uniemożliwia prowadzenie udanego życia seksualnego. On czuje się tym zażenowany, odczuwa lęk przed kolejnym kontaktem intymnym z partnerką, stara się to odsunąć w czasie, wymawiając się najróżniejszymi wymówkami.

7. Brak dbałości o higienę z jej strony
Nieogolone nogi, pachy, znoszona i nieatrakcyjna bielizna – to facetów odstrasza. Nawet, jeśli sami tak skrzętnie o siebie nie dbają, to dla nich to, co widzą, jest bardzo istotne i często decyduje o tym, co będzie dalej. Kobiety mogą się z tym nie zgadzać, ale trudno z tym walczyć.

 8. Ona nie chce seksu oralnego
To może dziwić, ale w wielu przypadkach tak jest – ona mu nie pozwala penetrować jej okolic intymnych w ten sposób, a sama też nie chce tego robić jemu. Albo na przykład ona jemu owszem, ale żeby on jej – na to się nie zgadza. To może zniechęcać mężczyzn do dalszych działań.

Co robić, aby seks powrócił na właściwe tory w związku?
O ile z problemami z erekcją można sobie względnie szybko poradzić stosując naturalne preparaty (np. Erozon Max, który poprawia ukrwienie narządów płciowych, co z kolei przekłada się na zwiększenie sprawności seksualnej), o tyle stany depresyjne i uzależnienia wymagają konsultacji lekarskiej i podjęcia odpowiedniej terapii. Jeśli chodzi o rzeczy takie, jak egoizm, dominacja, brak komunikacji i inicjatywy, da się je wypracować poprzez szczerość w rozmowie i pracę nad sobą. Kwestią podstawową jest tutaj uświadomienie sobie, w czym tkwi problem, a także chęci i gotowość do przeprowadzenia zmian w życiu

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter