• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Dariusz Tiger Michalczewski wspiera młodych sportowców

Na boisku gdańskiego MOSiR-u odbyło się ciekawe sportowe wydarzenie. Po raz kolejny Fundacja Darka Michalczewskiego „Równe szanse” przyznała stypendia młodym sportowcom z całej Polski. Nagrody wyróżnionej młodzieży wręczył osobiście Dariusz Tiger Michalczewski.

W tym semestrze Fundacja wsparła 34 utalentowanych młodych sportowców z różnych dziedzin. Wyróżniono reprezentantów sportów walki (boks, zapasy, taekwondo) oraz doskonale zapowiadających się piłkarzy (football i rugby), tenisistkę, pływaczkę, szermierza, a nawet tancerza. Zostali wybrani spośród kandydatów zgłoszonych przez organizacje sportowe działające na terenie całej Polski.

– Wielokrotnie wspominałem już, że w na pewny etapie mojego życia ktoś wyciągnął do mnie pomocną dłoń. Teraz ja staram się pomóc młodym, utalentowanym i potrzebującym sportowcom. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu naszej fundacji stypendyści będą mogli rozwijać swoją pasje sportową – powiedział Dariusz Michalczewski.

Fundacja „Równe szanse” systematycznie przyznaje stypendia utalentowanym sportowcom pochodzącym ze środowisk borykających się z problemami socjalnymi i społecznymi. Stypendia w wysokości 300 zł udzielane są na okres 5 miesięcy z możliwością ubiegania się o kontynuację świadczeń przez następne 5 miesięcy. Tym razem fundacja przeznaczyła na ten cel ponad 90 tys. zł.

Warto dodać, że osiągnięcia sportowe nie są jedynym kryterium, które brane jest pod uwagę podczas wyboru laureatów. Liczy się przede wszystkim umiejętność godzenia pasji sportowych z obowiązkami szkolnymi. Zatem jednym z decydujących elementów są oceny szkolne oraz opinia wychowawcy kandydata do stypendium.

W uroczystości wzięli udział stypendyści z Gdańska. Dłoń Dariuszowi Michalczewskiemu uścisnęli: Weronika Janiszek (tenis), Marco Inah, Mateusz Kozak i Nikodem Bucior z Pokolenia Lechii Gdańsk oraz czterech zapaśników z UKS AJAS Gdańsk – Bartosz Hołubowski, Geugorg Grigoryan, Miłosz Kuźnia i Dawid Kozłowski.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter