• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Czym kierować się przy wyborze dobrej firmy transportowej?

Kiedy przedsiębiorca chce poszerzyć swoją działalność i prócz handlu krajowego zająć się również tym międzynarodowym, pierwszą trudnością, z jaką się spotyka, jest transport. Przewożenie towarów w obrębie kraju nie jest bowiem tak czasochłonne i problemowe, jak zajmowanie się nim poza jego granicami. Dlatego przed przedsiębiorcą pojawia się trudna do podjęcia decyzja – zająć się transportem w obrębie własnej firmy czy może zlecić go komuś innemu? A jeśli wybierze tę drugą opcję, z czyich usług powinien skorzystać?

Przede wszystkim doświadczenie
Przy wyborze jakiejkolwiek firmy ważne jest to, jakie posiada ona doświadczenie. Nieważne czy chodzi o kupno obuwia, części samochodowych czy też o zorganizowanie spedycji. Na samym początku, czyli na pierwszym etapie poszukiwania takiej spółki, trzeba zorientować się w tym, jakie firmy specjalizują się właśnie w transporcie. Jeśli już zawęzimy krąg poszukiwań do kilku czy nawet kilkunastu przedsiębiorstw, kolejny krok to przejrzenie ich stron internetowych. W dzisiejszych czasach mówi się, że jeśli korporacja nie posiada własnej witryny w sieci, to tak naprawdę nie istnieje. Może być w tym ziarno prawdy. Pewnym jest, że jeśli faktycznie nie możemy znaleźć informacji o niej w internecie, znaczy to, że nie stawia ona na nowoczesne rozwiązania i tego typu reklamę lub jej zwyczajnie nie potrzebuje, bo jest aż tak znana na rynku. AB logis jest spółką z doświadczeniem, specjalizującą się głównie w spedycjach morskich, jednak organizującą także transport krajowy i międzynarodowy. Przedsiębiorstwo to zajmuje się zarówno obsługą transportu całokontenerowego, jak i drobnicowego.

Opinie ludzi też są ważne
Zawsze lubimy pytać innych o zdanie. Dzieje się to chociażby w sytuacjach, kiedy mamy problem z samodzielnym podjęciem decyzji. Może tak być także wtedy, kiedy nie znamy się na czymś i potrzebujemy opinii kogoś, kto miał już wcześniej z danym zagadnieniem do czynienia. Na przykład w przypadku ekspedycji. Wiadomo, że nie jest to temat, w którym pomoże nam na przykład rodzina. Dlatego też trzeba szukać pomocy w innym miejscu. Można chociażby spytać o opinie na temat firm spedycyjnych zaprzyjaźnionych przedsiębiorców. Ci, którzy korzystali z podobnych usług, na pewno powiedzą nam, której firmie można zaufać, a którą powinno się omijać. Jeśli jednak skontaktowanie się z takimi osobami jest trudne, znów zostaje posiłkowanie się internetem. W dzisiejszych czasach w sieci znajdują się specjalistyczne fora właściwie na każdy temat. Tam można spytać o opinie na temat przedsiębiorstw, które nas zainteresowały.

A cena?
Nie ukrywajmy, że cena jest czymś, na co współcześnie zwraca się uwagę bardzo często. Firmy spedycyjne nie podają jednak konkretnych cenników, ponieważ koszty ich usług są bardzo zróżnicowane. Dlatego na swoich stronach internetowych umieszczają kalkulatory lub zapytania ofertowe. Taką praktykę zastosowało przedsiębiorstwo AB logis. Wystarczy wypełnić formularz i wysłać go, a pracownik sam zgłosi się do nas z odpowiedzą i przygotowaną ofertą.

Powierzenie swoich towarów innej, obcej firmie, jest bardzo trudną decyzją. Dlatego trzeba zadbać o to, aby znaleźć taką, która prezentuje usługi na najwyższym poziomie. Mamy wtedy pewność, że nasz ładunek będzie bezpieczny.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter