• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Czy mężczyźni powinni się depilować?

Depilacja jest zabiegiem kojarzonym głównie z płcią piękną. Nie wyobrażamy sobie współczesnej kobiety, która nie dba o to, aby jej skóra była gładka i pozbawiona nadmiernego owłosienia każdego dnia. Co jednak z panami? Czy oni również powinni redukować nieestetyczne włoski? Naszym zdaniem jak najbardziej! Artykuł ten poświęcamy więc problemowi męskiej depilacji.

Depilacja – nie dla prawdziwego faceta?
Bardzo często spotykamy się z opinią, iż prawdziwy mężczyzna goli się tylko na twarzy. Owłosiona klatka piersiowa, włosy na plecach czy pod pachami, niezliczone kłaczki w miejscach intymnych to dla niektórych nadal wyznacznik męskości. Opinia ta  krąży głównie w gronie samych panów. Ich kobietom podoba się jednak stosunkowo nowy trend, a mianowicie depilacja przeznaczona dla ich partnerów – jest to bowiem rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale także praktyczne. Jeśli nadal wydaje się Wam, że depilacja jest niemęska – zwróćcie uwagę na sportowców, nie tylko pływacy, ale także kulturyści chętnie poddają się temu zabiegowi.

Zalety depilacji
Cechą charakterystyczną rodzaju męskiego jest przywiązywanie uwagi do rzeczowej i popartej dowodami argumentacji, dlatego też postanowiliśmy przybliżyć Wam kilka faktów, odnoszących się do depilacji. Czynnikiem, który przeważa w większości materiałów zachwalających depilację jest przede wszystkim higiena. Skóra pozbawiona owłosienia jest łatwiejsza do utrzymania w czystości, mniej się poci. Dzięki temu ostry i nieprzyjemny zapach będzie stanowił mniejszy problem niż dotychczas. Gładka cera nie stanowi pożywki dla bakterii, nie grozi nam łojotok, a zmniejszeniu ulega prawdopodobieństwo pojawienia się nieestetycznych zmian skórnych np. krostek czy pryszczy. O aspekcie higienicznym mówimy zwłaszcza odnośnie do włosków w miejscach intymnych oraz tych pojawiających się pod pachami. Depilacja w pozostałych rejonach męskiego ciała jest raczej kwestią estetyki i wrażeń wizualnych. Często wspomina się też, że męskie narządy płciowe wyglądają okazalej, gdy pozbawi się je włosków. – Nie wszystkim paniom podobają się także owłosione plecy czy tors – nic dziwnego. Każda epoka ma przecież swoją modę i specyficzne kanony piękna – podkreślają kosmetyczki ze studia urody ANGEL.

Metody depilacji dla panów
Cały czas najchętniej stosowanym sposobem jest klasyczna jednorazówka. Wśród pań dużą popularnością cieszy się depilator. W przypadku panów metodą godną polecenia jest depilacja woskiem – do niewielkiego bólu łatwo się przyzwyczaić, a efekt pozostaje widoczny znacznie dłużej niż w przypadku standardowej maszynki. Podobne rezultaty uzyskamy przy użyciu pasty cukrowej – ma ona dodatkowo właściwości odżywcze oraz ogranicza dolegliwości bólowe do minimum. Panom, którzy zdecydują się na trwałe usuwanie owłosienia – tzw. epilację, szczególnie zaleca się depilację laserową. Specjaliści ze studia urody ANGEL, opisują ten zabieg następująco: ,,Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując zniszczenie włosa i destrukcję mieszka. 
Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych. Po sześciu zabiegach ok. 75-85%. Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze i mniej widoczne”.

Czy zdecydujemy się na depilację i jakiej metody użyjemy, zarówno w przypadku panów, jak i pań, zależy wyłącznie od nas. Najbezpieczniej jednak oddać się w ręce specjalistów, unikniemy w ten sposób ewentualnych powikłań związanych z nieumiejętnym przeprowadzeniem tego zabiegu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter